''2,5 Yıl Hapsim Var Ağzımı Çok Açamıyorum''

İşçi Filmleri Festivali'nin açılışına katılan Kibar Feyzo filminin oyuncularından Müjde Ar, yaptığı konuşmayla büyük beğeni topladı.

''2,5 Yıl Hapsim Var Ağzımı Çok Açamıyorum''
''2,5 Yıl Hapsim Var Ağzımı Çok Açamıyorum'' Ecem Şenol
Bu içerik 1400 kez okundu.

Önceki akşam Şişli Kent Kültür’de düzenlenen bir geceyle 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi. Gecede sahneye çıkan ve KHK ile görevlerinden uzaklaştırılan öğretim görevlileri de konuşma yaptı.

‘Kibar Feyzo’ filminin gösterildiği geceye onur konuğu olarak katılan Müjde Ar, sahneye çıktığında geçtiğimiz yıllarda aldığı ve ertelenen 2 yıl hapis cezasına değinerek ağznı çok fazla açamadığını belirtti.

Kendisinin KHK'lı olmadığını ama televizyonda yaptığı 4 kadın programından ötürü ekranlardan kovulduğunu belirten Müjde Ar, iyi ki kovduklarının da altını çizdi. Ar, 2.5 yıl da hapsi olduğunu bu yüzden ağzını çok fazla açamadığını ama aşağı yukarı neler söyleyeceğinin tahmin edildiğini ifade etti.

Daha sonrasında sahneye gelen, Müjde Ar'ın eşi emekli akademisyen Ercan Karakaş, üniversiteden atılmadığını ama eğer akademisyenliğe devam etseydi, kendisinin de diğer akademisyen arkadaşlarının yanında olacağını dile getirdikten sonra, bu durumun dayanışmayla birlik ve beraberlikle aşılacağını düşündüğünü belirtti.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nebahat Çehre'ye 1 Milyonluk Teklif

Müjde Ar İşçi Filmleri Festivali Kİbar Feyzo Konuşma HApis Cezası Açıklama Emek Dayanışma KHK Akademisyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500