5. Kez Messi!

2015 Yılı, yılın oyuncusu MESSİ

5. Kez Messi!
5. Kez Messi! Derya Kaya
Bu içerik 1759 kez okundu.

 

2015 yılı FİFA Altın Top ödül töreni İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen bir organizasyon ile sahiplerini buldu. FİFA Altın Top Ödülünü beşinci kez kazanarak ödül tarihinde yerini alan isim Arjantin’li futbolcu Lionel MESSİ oldu.

Ödülünü Brezilyalı futbolcu Kaka’nın elinden alan yıldız futbolcu Messi, ‘’ Tekrar burada olmak çok özel. Ronaldo’nun bu ödülü iki kez art arda aldığını gördükten sonra, benim için bu ödülü tekrar kazanmak çok mutluluk verici, çocukken kurduğum hayallerden daha fazlasına ulaştım, herkese çok teşekkür ederim.’’ dedi.

İlk olarak 23 isimden oluşturulan aday listesi son olarak üç isme düşürüldü. Adaylar arasında 2008,2013 ve 2014 yıllarında ödülü kazanan Real Madrid’in Portekizli yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, 2009,2010,2011 ve 2012 de ödüle layık görülen Barcelona’nın Arjantin’li oyuncusu Lionel Messi ve Altın Top Ödülüne ilk kez aday gösterilen Messi’nin takım arkadaşı Brezilya’lı Neymar vardı.

 

Ödül töreninde Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve Barselona’daki gururumuz Arda Turan da oy kullandı. Fatih Terim ve Arda Turan da oylarını Messi lehine kullanan isimler oldu.

Oy Dağılımı Şu Şekilde Oldu
Lionel Messi %41.33 
Cristiano Ronaldo %27.76
Neymar %7.86

FİFA’nın kullanıcı oyları ile belirlediği yılın onbirinde; Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Messi (Barcelora), Neymar (Barcelona), Iniesta (Barcelona), Pogba (Juventus), Modric (Real Madrid), Alves (Barcelona), Ramos (Real Madrid), Marcelo (Real Madrid),  Silva (PSG) ve  Neuer (Bayern Münih) yer aldı.

EN İYİ TEKNİK DİREKTÖR LUIS ENRiQUE
Erkek futbolunda en iyi teknik direktör ise Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique seçildi. 
OYLAMA SONUCU: 
Luis Enrique 31.08%
Pep Guardiola 22.97% 
Jorge Sampaoli 9.47%

Kadın Futbolunda ise en iyi teknik direktör  ödülünü ABD’yi şampiyon yapan  Jill Ellis aldı.

Yılın Kadın Futbolcusu Amerikalı Carli Llyod oldu.

 

MESSİ Ronaldo Neymar Iniesta Pogba Modric Alves Ramos Marcelo Silva Neuer Arda Turan fifa altın top Fatih Terim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500