90. Oscar Adayları Belli Oldu

Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri Oscar adayları Samuel Goldwny Tiyatrosu'nda açıklandı. Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın'ın ‘In The Fade’ isimli filmi ise yabancı dilde en iyi film adayları arasına giremedi.

90. Oscar Adayları Belli Oldu
90. Oscar Adayları Belli Oldu Meltem Yuksel
Bu içerik 1762 kez okundu.

Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri Oscar adayları Samuel Goldwny Tiyatrosu'nda açıklandı. Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın'ın ‘In The Fade’ isimli filmi ise yabancı dilde en iyi film adayları arasına giremedi.

İşte kazananları 4 Mart'ta 90'ıncı kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'nin adayları;

En İyi Film

“Call Me by Your Name”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“Get Out”

“Lady Bird”

“Phantom Thread”

“The Post”

“The Shape of Water”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”

Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”

Daniel Kaluuya, “Get Out”

Gary Oldman, “Darkest Hour”

Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins, “The Shape of Water”

Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Margot Robbie, “I, Tonya”

Saoirse Ronan, “Lady Bird”

Meryl Streep, “The Post”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe, “The Florida Project”

Woody Harrelson, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Richard Jenkins, “The Shape of Water”

Christopher Plummer, “All the Money in the World”

Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige, “Mudbound”

Allison Janney, “I, Tonya”

Lesley Manville, “Phantom Thread”

Laurie Metcalf, “Lady Bird”

Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Yönetmen

“Dunkirk,” Christopher Nolan

“Get Out,” Jordan Peele

“Lady Bird,” Greta Gerwig

“Phantom Thread,” Paul Thomas Anderson

“The Shape of Water,” Guillermo del Toro

Yabancı Dilde En İyi Film

“A Fantastic Woman” (Chile)

“The Insult” (Lebanon)

“Loveless” (Russia)

“On Body and Soul (Hungary)

“The Square” (Sweden)

En İyi Uzun Metraj Animasyon

“The Boss Baby”

“The Breadwinner”

“Coco”

“Ferdinand”

“Loving Vincent”

En İyi Animasyon Kısa Film

“DeKalb Elementary”

“The Eleven O’Clock”

“My Nephew Emmett”

“The Silent Child”

“Watu Wote/All of Us”

Uyarlama Senaryo

“Call Me by Your Name,” James Ivory

“The Disaster Artist,” Scott Neustadter & Michael H. Weber

“Logan,” Scott Frank & James Mangold and Michael Green

“Molly’s Game,” Aaron Sorkin

“Mudbound,” Virgil Williams and Dee Rees

Orijinal Senaryo

“The Big Sick,” Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani

“Get Out,” Jordan Peele

“Lady Bird,” Greta Gerwig

“The Shape of Water,” Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Martin McDonagh

İnematografi

“Blade Runner 2049,” Roger Deakins

“Darkest Hour,” Bruno Delbonnel

“Dunkirk,” Hoyte van Hoytema

“Mudbound,” Rachel Morrison

“The Shape of Water,” Dan Laustsen

En İyi Belgesel

“Abacus: Small Enough to Jail”

“Faces Places”

“Icarus”

“Last Men in Aleppo”

“Strong Island”

En İyi Kısa Belgesel

“Edith+Eddie”

“Heaven is a Traffic Jam on the 405”

“Heroin(e)”

“Knife Skills”

“Traffic Stop”

En İyi Canlı Performans Kısa Film

“Dear Basketball”

“Garden Party”

“Lou”

“Negative Space”

“Revolting Rhymes”

Kurgu

“Baby Driver,” Jonathan Amos, Paul Machliss

“Dunkirk,” Lee Smith

“I, Tonya,” Tatiana S. Riegel

“The Shape of Water,” Sidney Wolinsky

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Jon Gregory

Ses Kurgusu

“Baby Driver,” Julian Slater

“Blade Runner 2049,” Mark Mangini, Theo Green

“Dunkirk,” Alex Gibson, Richard King

“The Shape of Water,” Nathan Robitaille

“Star Wars: The Last Jedi,” Ren Klyce, Matthew Wood

Ses Miksaj

“Baby Driver,” Mary H. Ellis, Julian Slater, Tim Cavagin

“Blade Runner 2049,” Mac Ruth, Ron Bartlett, Doug Hephill

“Dunkirk,” Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo

“The Shape of Water,” Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern

“Star Wars: The Last Jedi,” Stuart Wilson, Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick

Prodüksiyon Tasarımı

“Beauty and the Beast”

“Blade Runner 2049″

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“The Shape of Water”

Orijinal Senaryo

“Dunkirk,” Hans Zimmer

“Phantom Thread,” Jonny Greenwood

“The Shape of Water,” Alexandre Desplat

“Star Wars: The Last Jedi,” John Williams

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Carter Burwell

Orijinal Şarkı

“Mighty River” from “Mudbound,” Mary J. Blige

“Mystery of Love” from “Call Me by Your Name,” Sufjan Stevens

“Remember Me” from “Coco,” Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez

“Stand Up for Something” from “Marshall,” Diane Warren, Common

“This Is Me” from “The Greatest Showman,” Benj Pasek, Justin Paul

Makyaj Ve Saç

“Darkest Hour”

“Victoria and Abdul”

“Wonder”

Kostüm Tasarımı

“Beauty and the Beast”

“Darkest Hour

“Phantom Thread”

“The Shape of Water”

“Victoria and Abdul”

Görsel Efekt

“Blade Runner 2049”

“Guardians of the Galaxy Vol. 2

“Kong: Skull Island”

“Star Wars: The Last Jedi”

“War for the Planet of the Apes”

 

 

 

 

MAGAİZNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yanlış Evi Basınca Mahkemelik Oldu

Oscar Adayları Oscar Fatih Akın 90. Oscar Adayları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500