Acun Ilıcalı’nın Yunanistan Macerası Başlıyor

Geçtiğimiz ay Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile kısa bir görüşme yapan Acun Ilıcalı, Yunanistan’da bir kanal satın almaya hazırlanıyor.

Acun Ilıcalı’nın Yunanistan Macerası Başlıyor
Acun Ilıcalı’nın Yunanistan Macerası Başlıyor Dilay Aydın
Bu içerik 12667 kez okundu.

 

Türk televizyonlarının en çok seyredilen programlarının sahibi Acun Ilıcalı, Türkiye’den sonra şimdi de Yunanistan’ın reytinglerini alt üst etmeye gidiyor.

Komşu ülkeden bir kanal ya da frekans satın alacağını söyleyen başarılı yapımcıya, Yunanistan parlamentosunun HD yayın kalitesine sahip 4 yeni lisans verilmesine ilişkin düzenleme önerisine 154 evet demesiyle yurtdışı kapısı açıldı. İlan edilecek uluslararası ihaleyi kazanması halinde kanal satın alabilecek olan Ilıcalı, düşüncesini gerçekleştirdiği takdirde Survivor’ı orda gerçekleştirmeyi planladığını söylemişti. Yunanistan’da açık ara birinci geleceklerini düşünen başarılı televizyoncu, kanal formatının TV8 ile aynı olacağını, hatta O Ses Türkiye’nin Yunanistan haklarını da satın aldıklarını belirtti. Bu konudaki hedefinin Ekim ayı olduğunu da söyleyen Ilıcalı, şimdilerde Survivor Ünlüler-Gönüllüler ile Türk televizyonlarının reytinglerini alt üst ediyor.

Yunanistan’da ulusal çapta yayın yapan özel kuruluşlara disiplin getirmek amacıyla yapılan düzenleme aşırı borçlanan kanallar ile siyaset ve kanal sahipleri arasında olan çıkar ilişkisini bitirmeyi amaçlıyor. Başbakan Çipras, bütün girişimciler gibi medya sahiplerinin de vergisini ödemesi gerektiğini ve medyanın diğer Avrupa ülkeleri gibi düzene girmesi gerektiğini de açıkladı. Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre mevcut özel kanalların kamuya olan borcu toplam 20 milyon Euro’yu buldu. Bu düzenleme kapsamında yapılacak olan ihale 3.5 milyon Euro ile açılacak.

Acun ılıcalı Acun ılıcalı kızı Acun ılıcalı iletişim Acun ılıcalı kimdir Acun ılıcalı Yunanistan Son dakika magazin Survivor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500