Ahmet Kural'a Hapis Cezası

Ahmet Kural'ın Sıla'yı darp etmesine ilişkin davanın ikinci duruşması yapıldı. Kararını açıklayan mahkeme Ahmet Kural'a üç ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Ahmet Kural'a Hapis Cezası
Ahmet Kural'a Hapis Cezası Meltem Yuksel
Bu içerik 1806 kez okundu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma 7 Mart’ta görülmüştü. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava yaklaşık 4 saat sürmüştü. Ahmet Kural ve Sıla savunma yapmıştı. Mahkeme heyeti, davayı 22 Nisan'a ertelemişti.

Bugün görülen ikinci davada karar verildi. Adliye çıkışında açıklamalar yapan Sıla'nın avukatı, “Mahkeme hakaret tehdit ve yaralamadan Ahmet Kural’a 16 ay 20 gün hapis cezası verdi. Ceza ertelendi” açıklamasında bulundu.

Sıla ise verilen karardan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Sıla mahkeme sonrası şöyle konuştu: "Öncelikle mutluyum. Türk adaletine çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu pozisyona düşmüş ve düşebilecek bütün kadınlar için güven verici. Çok zor ve travmatik bir dönemdi benim için. Türlü iftiralara uğradım. Bunların karşısında ne kadar kuvvetli de olsanız çok kolay bir şey değil aslında sağlam kalmak. Bugün adalet beni yüreklendirdi. Susmak iyi fikir değil. Belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Herkese biraz cesur ve yürekli olmayı tavsiye ediyorum. Ben yargının çok adil olduğu kanaatindeyim."

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Seda Sayan’dan Şok Görüntüler

 

 

 

 

Sıla Kadın Darp Ahmet Kural Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500