Altın Küreyi Kimler Kazandı?

Bu sene 74.'sü gerçekleştirilen Altın Küre Ödülleri'ne, Türkçe'ye 'Aşıklar Şehri' olarak çevrilen 'La La Land' isimli film damgasını vurdu.

Altın Küreyi Kimler Kazandı?
Altın Küreyi Kimler Kazandı? Nilay Işık
Bu içerik 1171 kez okundu.

2017 itibariyle 74.'sü gerçekleştirilen ve Oscar'ın habercisi olarak kabul edilen Altın Küre Ödülleri'ne, Türkçe'ye 'Aşıklar Şehri' olarak çevrilen 'La La Land' isimli romantik film damgasını vurdu.

Her sene Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen Golden Globe (Altın Küre) Ödülleri, bu sene de sahiplerini buldu. Kaliforniya eyaletinde ve Los Angeles sınırları içinde bulunan Beverly Hills kentinde gerçekleştirilen ödül törenine katılım gösteren davetliler adeta şıklık yarışına girdiler.

Başrollerini Emma Stone ve Ryan Gosling'in paylaştığı 'La La Land' isimli film; 'En İyi Film (Müzikal/Komedi)', 'En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)', 'En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)', En İyi Senaryo', 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Film Müziği' ve 'En İyi Film Müziği' olmak üzere toplam 7 dalda ödül kazanarak geceye damgasını vurmayı başardı.

İlk defa ünlü komedyen Jimmy Fallon tarafından sunulan törende, 'Yaşam Boyu Onur' ödülü verilen Meryl Streep ise yaptığı konuşmada isim vermeden Seçilmiş Başkan Donald Trump'ın kampanyasında sergilediği tutumu eleştirdi.

Törende verilen diğer ödüller ise 'En İyi Film (Drama)' dalında Moonlight'a, 'En İyi Film (Animasyon)' dalında Zootopia'ya, 'En İyi Erkek Oyuncu (Drama)' dalında Casey Affleck'a, 'En İyi Kadın Oyuncu (Drama)' dalında Isabelle Huppert'a, 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' dalında Aaron Taylor Johnson'a, 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' dalında Viola Davis'e ve 'En İyi Yabancı Film' dalında Elle'ye verildi.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fatma Girik Bir Türlü İyileşemiyor
 
altın küre altın küre ödülleri altın küre 2017 74. altın küre altın küreyi kim kazandı altın küre la la land la la land emma stone ryan gosling aşıklar şehri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500