Angelina'dan Fakir Çocuklar Üzerinde Zalim Deney

Son dönemde kocası Brad Pitt'le ayrılıkları ve çocuklarının velayeti konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle gündeme gelen Angelina Jolie, yönetmenliğini üstlendiği ve Kamboçya'da Kızıl Khmerler dönemini anlatan First They Killed My Father: A Daughther of Cambodia Remembers adlı filmine çocuk oyuncu seçerken kullandığı yöntem nedeniyle 'zalim ve iğrenç' şeklinde nitelendirildi.

Angelina'dan Fakir Çocuklar Üzerinde Zalim Deney
Angelina'dan Fakir Çocuklar Üzerinde Zalim Deney Tuğçe Tekin
Bu içerik 1395 kez okundu.

Son dönemde kocası Brad Pitt'le ayrılıkları ve çocuklarının velayeti konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle gündeme gelen Angelina Jolie, yönetmenliğini üstlendiği ve Kamboçya'da Kızıl Khmerler dönemini anlatan First They Killed My Father: A Daughther of Cambodia Remembers adlı filmine çocuk oyuncu seçerken kullandığı yöntemle dünya gündemine oturdu. Jolie’nin uyguladığı yöntem birçok çevre tarafından ‘zalimce’ bulundu.

Başrol için çocuk oyuncu seçmeleri sırasında belirlenen maddi durumu kötü olan küçük adaylar ilginç bir teste tabi tutuldu. Çocuğun da bulunduğu bir odada bir masanın üzerine para konuldu. Çocuğun o parayı almasına müsade edildi. Ardından çocuğa o parayı geri vermesi için zorlandı. Jolie, filminin ana çocuk karakterini oynayacak olan Srey Moch'u bu yöntemle belirlediğini  ve küçük kızın tepkilerinden çok etkilendiğini ifade etti.

Srey Moch’u diğer çocuklardan ayıran özelliği ise paraya çok uzun süre bakması, ifadesi ve ailesinin ihtiyaç duyduğu bu parayı geri verirken duygusallaşması. 


Çocuklar konusundaki hassasiyetiyle bilinen ve evlat edindiği çocukları da olan Angelina Jolie, çocuk oyuncu seçiminde uyguladığı bu yöntem yüzünden "Zalim" şeklinde nitelendirildi.
 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kilo Verince Küçülen Göğüslerine Çareyi Buldu

Angelina Jolie Kamboçya Kızıl Khmerler Çocuk Fakir Magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500