Arda Eleştirileri Kaldıramadı

Barcelona'da forma giyen ünlü futbolcu Arda Turan, anayasa değişikliği için gerçekleştirilecek olan referandumda 'evet' oyu kullanacağını söyledikten sonra açıklama yapmak zorunda kaldı.

Arda Eleştirileri Kaldıramadı
Arda Eleştirileri Kaldıramadı Nilay Işık
Bu içerik 4275 kez okundu.

Barcelona'da top koşturan Arda Turan, anayasa değişikliği için gerçekleştirilecek olan referandumda 'evet' oyu kullanacağını söyledikten sonra açıklama yapmak zorunda kaldı.

Rıdvan Dilmen tarafından başlatılan 'referandumda evet' kampanyasının ikinci ayağı olan Turan, dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Geçenlerde yeni anayasa referandumuyla ilgili kimseyi kırmadan, birey olma hakkımı kullanarak ve hür iradesi ile fikrini belirttiğini söyleyen ünlü futbolcu,demokrasinin temel ve gerekli şartlarından birinin fikrini ifade etmek olduğunu ve bu ülkenin bir vatandaşı olarak sadece görüşünü bildiğini ifade etti. Bu ülkeye ve Atatürk'e olan sevgisini mesnetsiz ithamlarla sorgulamanın ve yargılamanın, kimsenin haddi olmadığını söyleyen Arda, Atatürk ilkelerini ve inandığı doğruları hayatının her saniyesinde uygulamaya çalışan biri olduğunu vurguladı.

Türk bayrağını defalarca ve milyarların gözü önünde, Avrupa'yla dünyanın en büyük stadyumlarında sırtında gururla taşıdığını açıklayan ünlü futbolcu, her zamanki gibi Bayrampaşa meselesine değinmeyi de ihmal etmedi.

11 yaşında Bayrampaşa'dan çıktığını ve hiçbir şeyi insanların kendisini sevmeleri amacıyla yapmadığını söyleyen Arda; ülkesini, bayrağını, takımını, insanları ve hayatı her zaman çok sevdiğini dile getirdi. Her eleştiriye tahammülü olduğunu ama vatan sevgisine ve bayrağına olan aşkına yapılan hakarete tahammülünün olmadığını belirten ünlü futbolcu; bu hayatın kendisine, kendisi gibi olmayanlarla ve kendisi gibi düşünmeyenlerle birlikte barış içinde yaşamayı öğrettiğini ve bütün görüşlerin başının üzerinde yeri olduğunu söyledi.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Kızı İstediği Kadar Açık Giyinebilirmiş
 
Arda Turan Arda Turan Instagram Arda Turan Barcelona Arda Turan Evet Arda Turan Evet Videosu Arda Turan Evet Açıklaması Arda Turan Açıklama Arda Turan Referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500