Atarlı Genç Bakanlığı Harekete Geçirdi

Çocuk şarkıcı Aleyna Tilki’nin alkollü mekanlarda sahne alması Çalışma, Aile ve İçişleri Bakanlıklarını harekete geçirdi.

Atarlı Genç Bakanlığı Harekete Geçirdi
Atarlı Genç Bakanlığı Harekete Geçirdi Meltem Yuksel
Bu içerik 1869 kez okundu.

Çocuk yaşta olan sanatçıların içkili mekanlarda sahne alması konusunu yeniden gündeme getiren 16 yaşındaki Aleyna Tilki Çalışma, Aile ve İçişleri Bakanlıklarını harekete geçirdi. Henüz reşit olmamış bir çocuğun alkollü mekanlarda sahneye çıkıp şarkı söylemesi çocuk istismarı suçları arasına gireceği belirtildi.

Tiliki’nin ebeveynleriyle görüşmeye giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlileri, yasalar gereği 18 yaşını doldurmayan bir çocuğun ailesinin iznini almış olsa bile bu tarz mekanlarda sahne gece geç saatlere kadar çalışmasının mümkün olmayacağı söyledi. Ayrıca bunun çocuk istismarı olduğunu özellikle belirten görevliler, Aleyna’nın gece kulüplerinde sahne almasından vazgeçmesi gerektiğini vurguladılar.

Reşit olmayan çocukları çalıştıran barlar ve gece kulüpleri Çalışma Bakanlığı’nca inceleme altına alındı. Yasalara göre okul çağındaki çocukların gece çalışmasının suç sayılabileceğini söyleyen Bakanlık, Türkiye kapsamında geniş çaplı bir denetime başladı.

 

Aleyna Tilki Bakanlık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İçişleri Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500