Atilla 'Taş'larını Döktü

FETÖ soruşturması bünyesinde gözaltına alınan Atilla Taş, sabaha karşı tutuklandı.

Atilla 'Taş'larını Döktü
Atilla 'Taş'larını Döktü Meltem Yuksel
Bu içerik 2084 kez okundu.

FETÖ soruşturması bünyesinde gözaltına alınan ünlü şarkı Atilla Taş sabah karşı tutuklandı. Şarkıcının mahkemede verdiği ifadesinde "Böyle bir yapılanma içinde olduklarını bilseydim, değil gazetelerinde çalışmayı, selam dahi vermezdim" dediği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözaltına alınan 12 kişi arasında olan Atilla Taş dün tutuklanma istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgulanan şarkıcı suçlamaları kabul etmedi. Vermiş olduğu ifadesinde liseyi Adana’da bitirdiğini ve ilk albümünü 1998 senesinde çıkardığını belirten sanatçı, 2000 yılında ABD’ye gittiğini, burada New York Film Akademisi’ni bitirdikten sonra 2002 yılında Türkiye’ye döndüğünü söyledi. Döndükten sonra tekrar kaset çıkardığını fakat istenilen satış rakamlarına ulaşamadığını söyleyen Taş 2005 yılından sonra da kaset çıkarmayı bıraktığını ve değişik televizyon kanallarında programlar yaptığını belirtti.

Sosyal medyada popüler biri olduğunu ve Twitter’de 1 milyon 600 bin takipçisi olduğunu ifade eden sanatçının, kapatılan 'Meydan Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni Levent Kenez’in gazetede yazması için kendisine teklif götürdüğünü ve uzun süredir işsiz olduğu için de bu teklifi kabul ettiğini söylediği öğrenildi.

Taş’ın, "Levent Kenez bana ilk iş teklif ettiğinde ona Atatürkçü, laik ve demokrat biri olduğumu açıkladım. Bunun üzerine kendisi de bana gazetenin magazin ağırlıklı olacağını söyledi. İşi bu yüzden kabul ettim" dediği belirtildi.

Sanatçı verdiği ifadesinde FETÖ’nün hedefi ve amacı doğrultusunda herhangi bir eylemde bulunmadığını, himmet adı altında herhangi bir maddi desteği olmadığını dile getirdiğini ve darbe girişimine ilk tepki verenlerden biri olduğunu söylediği öğrenilerek;

"15 Temmuz akşamı evimdeydim. Darbe girişimini Twitter üzerinden öğrendim. İlk tepki veren insanlardan biriyim. Bu örgütün silahlı terör örgütü olduğunu 15 Temmuz tarihinden sonra öğrendim. Kamuoyunun çoğunluğu da bu tarihten sonra bu örgütün silahlı terör örgütü olduğu sonucuna vardılar. Eğer bu gazetede çalıştığım için suçluysam benim devletim silahlı terör örgütünün gazete çıkarmasına neden izin verdi?  Ben böyle bir yapılanma içinde olduklarını bilseydim, değil gazetelerinde çalışmayı, selam dahi vermezdim" dediği öğrenildi.

İfadesinde Ergenekon davasını en çok eleştirenlerden biri olduğunu vurgulayan şarkıcı, sabit ikametgah sahibi olduğunu, kaçmasının söz konusu bile olmayacağını ifade ederek mahkemeden salıverilmeyi talep ettiği söylendi. Atilla Taş, "Örgüt hiyerarşisine dahil olmaksızın örgüte bilerek, isteyerek yardım etmek" iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

atilla taş atilla taş fetö atilla taş tutuklandı atilla taş dinle darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500