Ayla Oscar’a Koşuyor

Türkiye'nin Oscar adayı filmi ‘Ayla’, beyazperde de fırtınalar estirmeye devam ediyor. 18 günde 2 milyondan fazla kişinin izlediği filmin yapımcısı Mustafa Uslu, ilk günden beri filmi Oscar için hazırladığını ve çok iddialı olduklarını belirtti.

Ayla Oscar’a Koşuyor
Ayla Oscar’a Koşuyor Meltem Yuksel
Bu içerik 6765 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Türkiye’nin Oscar için ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisinde aday adayı gösterdiği ‘Ayla’ 18 günde 2 milyona yakın kişi tarafından izlendi.

Vizyona girdiği günden beri en çok tercih edilen film olan Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu, hikayeyi duyduğu andan itibaren resmen aşık olduğunu belirterek, “Filmin izlenme oranından çok memnunuz. Bütün ezberleri bozarak olması gerektiği gibi gerçek bir sinema eseri gibi bir sanat eseri gibi sağlam, emin adımlara Türk sinema seyircisi ile buluşuyor. Herkes bu filimi bağrına bastı. Bir giden bir kere daha gidiyor veya öneriyor. Nitekim gişenin layık olacağı yere geleceğini düşünüyorum. Bugün orta ölçekli bir komedi filmi 7 milyon gibi bir gişe yapıyorsa ‘Ayla’nın da bu rakamları çok rahat geçeceğini düşünüyorum. Ama ‘Ayla’ kısa vadeli değil, uzun soluklu bir periyotta bu rakamı yakalayacağını düşünüyorum. Çünkü olması gerektiği gibi çok sağlam adımlarla ilerliyor. Bu bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Oscar’da ilk günden beri çok iddialı olduklarını anlatan Uslu, filmi dizayn ederken bütün enstrümanları ona göre oluşturduklarını, ilk günden itibaren Oscar için hazırlandıklarını, Los Angeles seyahatlerinde Türk filmleri haftasında çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini hatta Golden Globe eski başkanın, ‘Ayla’nın Oscar’a ihtiyacı yok ama Oscar’ın ‘Ayla’ gibi bir filime ihtiyacı var’ demesinin çok moral verici olduğunu söyledi.

Mustafa Uslu, bundan sonra da Müslüm Gürses’in gerçek hayat hikayesini anlatan bir film çekeceğini açıkladı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeliz Yeşilmen Aldatıldı mı?

 

 

Ayla Ayla İzle Ayla Fragman İzle Oscar Mustafa Uslu Golden Globe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500