Ayşen Gruda'ya Son Veda

Yeşilçam'ın 'Domates Güzeli' lakaplı usta oyuncusu Ayşen Gruda, Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda, törene gelmeyen oyunculara sitem etti.

Ayşen Gruda'ya Son Veda
Ayşen Gruda'ya Son Veda Meltem Yuksel
Bu içerik 997 kez okundu.

'Hababam Sınıfı, Neşeli Günler, Çöpçüler Kralı, Tosun Paşa' gibi sayısız filmde rol alan Ayşen Gruda için öğle namazını müteakiben Zincirlikuyu Camii'nde tören düzenlendi

Cenaze törenine usta oyuncunun kızı Elvan Gruda, torunu Emre Gruda, eski eşi Yılmaz Gruda, şarkıcı Betül Demir ve çok sayıda seveni katıldı. Törende duygu dolu anlar yaşanırken, şarkıcı Betül Demir, Ayşen Gruda'nın tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü. Usta sanatçı Ayşen Gruda'nın cenaze namazına Meclis Başkanı Binali Yıldırım da katıldı.

Türk Bayrağı'na sarılı naaş cami avlusuna getirilirken duygu dolu anların yaşandığı törende, sevenleri Gruda'nın tabutunun üzerine kırmızı karanfil bıraktı. Oyuncunun torunu Emre Gruda anneannesinin tabutunun üzerine kapanıp gözyaşı göktü.

Cenaze törenine Ayşen Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda da katıldı. Usta oyuncu, duygularını şu sözlerle anlattı:

"Büyük bir değeri kaybettik. Büyük oyuncularla oynadı, o büyük oyuncuların hiçbiri burada yok. Burada olmaları lazımdı, gerekliydi ama yoklar. Ben kendi adıma ve onlar adına doğrusu utanıyorum. Kalkıp gelmeliydiniz, onu gazetelerde uğurlamak yerine; onun tabutun başına gelip, 'Güle güle kızım, güle güle Ayşen' demelilerdi. Ben onlara çok çok kırgınım. Bunu bütün sanatçılar yapmalı. Sahnede oynayan birisi sanatçılar tarafından uğurlanmalı. Ayşen büyük bir yetenekti, o yetenekle zirveye çıktı. Onu halk uğurluyor, çünkü onların sanatçısıydı."

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Genç Oyuncu Sevgilisinden Dayak Yedi

Yeşilçam Domates Güzeli Ayşen Gruda Zincirlikuyu Camii Yılmaz Gruda Betül Demir İlyas Salman Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500