Bakanlık O İsimlere ‘Dur’ Diyecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medyada ürün tanıtımı yaparak yüksek gelir elde eden pek çok isimi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Ağbal, internet üzerinden para kazananların vergi mükellefi olacağını söyledi.

Bakanlık O İsimlere ‘Dur’ Diyecek
Bakanlık O İsimlere ‘Dur’ Diyecek Meltem Yuksel
Bu içerik 697 kez okundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medyada ürün tanıtımı yaparak yüksek gelir elde eden pek çok isimi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı'na konuşan Bakan Ağbal, söz konusu kişileri tespit edilerek vergi mükellefi yapacaklarını belirterek, "Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek.

Kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen mükellef yapacağız. Vergi mükellefi olmanın yaşı yok. 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi kimse onun adına beyanname verecek" dedi.

Sosyal medya hesabında belirli bir takipçi sayısına ulaşan ünlü isimler, birçok markaya ait ürünleri sosyal medya hesabından paylaşarak haksız kazanç elde ediyordu. Bu ünlüler arasında Kerimcan Durmaz, gelin adayı Hanife gibi pek çok isimler mevcut.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Ne Zaman Evlendin de Hamile Kaldın”

Maliye Maliye Bakanı Kerimcan Durmaz Sosyal Medya Internet Naci Ağbal Hanife Gördüm Reklam Vergi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500