Başkan ‘Öldü’ Deyince…

Uzun süredir Almanya’da tedavi altında olan usta oyuncu Kenan Işık ile ilgili, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın attığı tweet ortalığı karıştırdı.

Başkan ‘Öldü’ Deyince…
Başkan ‘Öldü’ Deyince… Dilay Aydın
Bu içerik 13169 kez okundu.

 

Geçtiğimiz Mart ayında gittiği spor salonunda düşerek kafasına darbe alan ve beyin kanaması geçiren Kenan Işık, 1.5 yıldır Almanya’da tedavi gördüğü hastanede komadaydı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Kenan Işık’ın vefat ettiği ile ilgili tweet'i, bir çok haber sitesi tarafından son dakika gelişmesi olarak verildi. ‘’Değerli tiyatro sanatçımız Kenan Işık’ı kaybettik.’’ yazdığı tweet ile binlerce insanı şok eden Başkan Hazinedar, Kenan Işık’ın ailesinden hala tedavi altında ve durumunun aynı olduğu açıklamasından sonra durumu düzeltmek adına tekrar Twitter’da açıklama yaptı.

Dün gece atılan tweet’i sosyal medya danışmanının atığını söyleyen Hazinedar, yurt dışında olduğu gerekçesiyle olayın asılsız olduğunu sonradan öğrendiğini ve danışmanı hakkında işlem başlatıldığını da sözlerine ekledi.

                   

Kenan Işık, Behçet Bey’in Fötr Şapkası, Bebek Uykusu, Aşk Hastası gibi oyunların yanında çocuk oyunları da yazmıştır. Bebek Uykusu ve Olmayan Kadın oyunlarıyla Kültür Bakanlığı En İyi Oyun Yazarı ödülünü alan Işık, bunların yanında kitap da yazmıştır. Geçti Gitti Kirpiklerimin Arasından, Uyarlama Oyunları, Araf Yazıları gibi başarılı kitaplara imza atan başarılı tiyatrocunun, bir de şiir kasedi bulunuyor.

2007 yılında Kültür Bakanlığı’nda Müşavir olarak görev alan Kenan Işık, bu görevden bir yıl sonra ayrıldı. En son, ekranların en çok izlenen programlarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır. Hastalığının ardından usta oyuncunun arkadaşlarının sunuculuğa devam ettiği programda, İlber Ortaylı, Selçuk Yöntem, Sinan Çetin gibi isimler de izleyici karşısına çıkmıştı.

Kenan Işık Kenan Işık öldü mü Kenan Işık son hali Kenan Işık vefat Kenan Işık son dakika Murat Hazinedar Beşiktaş Belediyesi Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500