Berna Laçin’in ‘Medine Benzetmesine’ Soruşturma

Sosyal medya hesabı üzerinden cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıkıp aksine idam kararı almanın yaşanan sorunları çözmeyeceğini söyleyen ve bu konuda paylaşımlarda bulunan Berna Laçin'e yaptığı Medine benzetmesi yüzünden soruşturma açıldı.

Berna Laçin’in ‘Medine Benzetmesine’ Soruşturma
Berna Laçin’in ‘Medine Benzetmesine’ Soruşturma Meltem Yuksel
Bu içerik 582 kez okundu.

Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Ayemir'in cansız bedeninin bulunmasının ardından sosyal medya kullanıcıları idam istekleri için hashtag açılmasından sonra Berna Laçin, cinsel istismar suçluları için istenen idam cezasına karşı çıktı.

Oyuncu Twitter hesabı üzerinden; ''İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!'' şeklinde tweet attı.

Gelen tepkilerden sonra açıklamada bulunan Laçin; ''İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim! Deli miyim? Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı şehirlerin bugün ki toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi!'' şeklinde tweet atarak yanlış anlaşıldığını açıkladı.

Hakkında soruşturma açıldığını yine kendisine hakaret eden Twitter kullanıcılarının attıkları tweet'lerden öğrendiğini aktaran Laçin, kendisine henüz resmi bir tebligat olmadığını geldiğinde gidip beyanını vereceğini söyledi. Oyuncuya ilk tepki ise Alişan’dan gelmişti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Adem'den Sabriye'ye Sitem

 

Berna Laçin Alişan Medine Soruşturma Dava Çocuk Tecavüz Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500