“Bu Canavarı Hep Beraber Yarattık"

New York'ta açtığı şubeyle gündemden düşmeyen Nusr-et'e ABD medyasından ağır eleştireler gelmeye devam ediyor. Önce Time-Out New York dergisi restorandaki fiyatları eleştirirken, Nusret Gökçe için "Enayiler sultanı" ifadesini kullandı. Daha sonra derginin yazarı Clayton Guse; "Bu canavarı hep beraber yarattık" dedi.

“Bu Canavarı Hep Beraber Yarattık
“Bu Canavarı Hep Beraber Yarattık Meltem Yuksel
Bu içerik 2380 kez okundu.

New York'ta açtığı şubeyle gündemden düşmeyen Nusr-et'e ABD medyasından ağır eleştiriler gelmeye devam ediyor. Time-Out New York dergisi restorandaki fiyatları eleştirirken, Nusret Gökçe için "Enayiler sultanı" ifadesini kullanıldı.

Derginin yazarlarından Clayton Guse, Gökçe hakkında yazdığı yazıda oldukça ağır eleştirilerde bulundu. Nusret'in New York restoran dünyasını hak etmediğini belirten Guse, "Bu canavarı hep beraber yarattık" ifadelerini kullandı.

İşte yazıda yer alan ifadeler;

"Nusr-et'in New York restoranı, 19. yüzyılda New York'ta tam bir siyasi tezgah kuran Boss Tweed'den beri kentte yapılan en büyük sahtekarlık olabilir. Nusr-et'te servis edilen et hem fazla tuzlu hem de fazla pahalı. Menüyü internete koymamışlar. Müşteriler masaya oturana kadar ne kadar para harcayacaklarını bilmiyor. Nusret Instagram'da herkese bedava yaptığı şovu, burada şahsa özel bir sirke dönüştürüyor. Yemek kötü… Belki bazı New Yorklular bir Instagram paylaşımı için bu kadar para harcamaya değdiğini düşünebilir. Ama çoğu New Yorklu kendisini, o ay kiralarını ödeyecek parayı pencereden dışarı fırlatmış gibi hissedecektir… Nusr-et, New York restoran dünyasını hak etmiyor, ama biz onu hak ediyoruz. Bu canavarı hep beraber yarattık" dedi.

Time-Out New York'un ağır eleştirilerle dolu bu yazısı, derginin sosyal medya hesapları üzerinden 2 binden fazla paylaşıldı ve 1,9 milyon kişiye ulaştı. Daha önce de New York Post gazetesi "Bu kadarcık ete bu kadar para fazla" diye yazmıştı. Newsweek dergisi ise eldiven kullanmadan et servis ettiği için Nusr-et'in New York şubesine soruşturma açıldığını duyurmuştu.

Soruşturmanın ardından servis sırasında eldiven takmaya başlayan Nusret Gökçe, eleştirilere rağmen ABD büyümeye devam ediyor. Gökçe, Miami ve New York'taki lüks restoranlardan sonra daha uygun fiyatla hizmet veren bir burger zinciri Los Angeles'ta açmaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

ABD’li Oyuncunun İki Yaşındaki Oğlu Kanserden Öldü

Nusr-et Time-Out New York New York ABD Nusret Gökçe Miami Clayton Guse
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500