Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek?

Sinema severler için bu hafta vizyona giren filmleri derledik.

Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek?
Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek? Nilay Işık
Bu içerik 2692 kez okundu.

Bilimkurgu, Aksiyon ve Macera Sevenlere; Star Trek Sonsuzluk

Yeniden başlayan 'Star Trek' serinin 3. halkası olan 'Star Trek 3' (Star Trek Beyond) filminin yönetmenliğini, 'Hızlı ve Öfkeli' serisinden hatırlanılan Justin Lin üstleniyor. Film için hazırlanan müziklerden birini ise ünlü R&B sanatçısı Rihanna seslendiriyor.

Atılgan gemisinin ve cesur mürettebatın epik yolculuğunun devam ettiği seri filminde uzayın bilinmeyen derinliklerinde bir yolculuk başlar. Kendilerini ve federasyonun temsil ettiği her şeyi denemeye tabi tutan gizemli ve yeni bir düşmanla karşılaşan Kirk ve ekibi, yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya kalır. İletişimin de olmadığı bu ücrâ bölgede mahsur kalan Kirk mürettebatı toparlanmaya ve Yorktown üssünü kurtarmak için geri dönmeye karar verir.


 

Aksiyon Sevenlere; Suikast

Jason Statham, Jessica Alba ve Tommy Lee Jones gibi birbirinden ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı bu suç filminin yönetmenliğini ise Dennis Gannel üstleniyor.

Dünyanın en tehlikeli kiralık katili olarak kabul edilen Arthur Bishop, kan ve suç dolu geçmişini arkasında bırakma kararı alır. Yalnızca sakin bir hayat sürmek ve sevdiği kadınla olmak isteyen Bishop için işler beklediği gibi gitmez. Korkunç düşmanları, hayatının aşkını kaçırınca mecburen yollara düşen Arthur, dünyayı dolaşarak üç imkânsız suikast gerçekleştirmek ve hayatının aşkını kurtarmak zorundadır.


 

Animasyon ve Aile Filmi Sevenlere; Sevimli Kedi İş Başında 2

'Top Cat' filminin devam filmi olma özelliği taşıyan bu film, klasik komedi kahramanı hakkında bilinen ve sevilen her şeyin kökenini ortaya koyar.

Geçimini yankesicilik ve hırsızlık gibi işlerle sağlamaya çalışan Sevimli Kedi'nin hayatı, iyi kalpli ve maceracı Benny ve takımıyla tanışınca baştan aşağı değişir. Kendini New York'un sahibi olarak kabul eden Bay Dev ile karşı karşıya gelerek mücadele etmek zorunda kalan ekibin başı yine belaya girecektir.


 

Dram ve Sanat Sevenlere; Saraybosna'da Ölüm

Birinci Dünya Savaşı'nı başlattığı kabul edilen tarihi suikastın 100. yılında Hotel Europe tarafından oldukça büyük bir etkinlik düzenlenmektedir. Aylardır maaşlarını alamadıkları için grev yapmaya karar veren otel çalışanlarının büyük bir direniş için böylesine önemli bir günü seçmeleri üzerine otel müdürü 'kendine özgü' yöntemleriyle direnişi engellemeye çalışır. Grev sözcüleri bir bir ortadan kaybolurken polisin görevi ise en önemli konuklardan birini korumaya çalışmaktır.

Bernard-Henri Lévy'nin 'Hotel Europe' isimli oyununun beyazperdeye uyarlanması olan film, içinde bulunduğu coğrafyanın derin bir özetini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermesi açısından oldukça büyük bir önem arz ediyor.

sinema vizyondaki filmler vizyona giren filmler star trek star trek 3 star trek beyond star trek uzay rihanna star trek suikast filmi mechanic resurrection saraybosna'da ölüm sevimli kedi iş başında 2
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500