Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek?

Bu hafta sinemalarda 2’si yerli film olmak üzere toplam 7 film vizyona giriyor.

Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek?
Bu Hafta Sinemada Ne İzlesek? Meltem Yuksel
Bu içerik 3125 kez okundu.

Biyografi, Spor ve Dram Türünde Film Severler İçin; Pele: Bir Efsanenin Doğuşu

Yönetmenliğini Michael Zimbalist ve Jeff Zimbalist'in yaptığı filmin oyuncuları; Rodrigo Santoro, Vincent D'Onofrio, Colm Meaney, Tonya Cornelisse ve Seu Jorge. Efsane futbolcu Pele’nin yıldız olma yolundaki hikayesi beyazperdeye aktarılıyor. Film gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor.

Aksiyon, Dram Türünde Film Severeler İçin; Deepwater Horizon: Büyük Felaket

Yönetmenliğini Peter Berg’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Mark Wahlberg'e, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Dylan O'Brien ve Kate Hudson yer alıyor. 2010 yılının Nisan ayında Deepwater Horizon petrol platformunun Meksika Körfezi'nde patlamasıyla yaşanan çevre felaketinin verdiği zarara dikkat çekmeye çalışıyor.

Gerilim, Bilimkurgu, Dram, Korku Türünde Film Severler İçin; Tüm Sırların Sahibi Kız

Yönetmenliğini bilim kurgu tarzında bir çok dizilere imzasını atan Colm McCarthy üstlendi. Gemma Arterton, Glenn Close, Sennia Nanua, Paddy Considine ve Anamaria Marinca gibi isimlerin başrollerini paylaştığı filmin konusu; İnsanların özgür iradesini yok eden ve birbirlerini yemeye iten bir virüs yüzünden insanlığın yok oluşu gelmektedir. Fakat herkes kurtuluş umudunu 'Melanie' isimli bir kıza bağlamıştır.

Komedi Dram Türünde Film Severler İçin; Elveda Berlin

Ünlü Türk yönetmen Fatih Akın 'Wolfgang Herrndorfs'un en çok satan gençlik romanından sinemaya uyarladığı filmin oyuncu kadrosunda; Anand Batbileg, Tristan Göbel, Nicole Mercedes Müller, Sammy Scheuritzel ve Max Kluge yer alıyor. Alman yapımı olan film, zengin ve birbirinden kopuk bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik’le sınıfına yeni gelen göçmen Tschick’in dostluğunu işliyor.

Fantastik, Macera ve Aile Türünde Film Severler İçin; Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

Yönetmenliğini Tim Burton'ın üstlendiği film 'Ransom Riggs’in aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlandı. Güzel oyuncu Eva Green’in 'Bayan Peregrine' karakterine hayat verdiği film çocukların ruhaf ve fantastik ögelerle çevrili dünyasını konu alıyor.

Komedi Türünde Film Severler İçin; Bir Baba Hindu

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat’ın üstelendiği filmin başrollerinde; Sermiyan Midyat Nicole Faria, Şafak Sezer, Zeynep Kankonde, Füsun Demirel, Osman Alkaş, Begüm Öner ve Ayhan Taş gibi isimler yer alıyor. Aşık olduğu kızın peşinden Mumbai’ye giden 'Fadıl’ın macera dolu hikayesinin konu edildiği filmde Hindistan’ın renkli sokaklarını bolca göreceksiniz.

Korku Türünde Film Severler İçin; Lanet: Uyanış

Kemal Özdemir’in yönetmenliği üstlendiği filmde İnanç Akbulut, Tuğba Dikmen, Mervan Tuzcuoğlu ve Nurseda Ünalacak başrolleri paylaşıyor. Film konusu; Felsefe bölümünde eğitim gören Zeynel’in diğer arkadaşlarına oranla metafizik konularına daha çok ilgisi bulunmaktadır. Bu sırada 9 arkadaşın gece geç saatte mezarlığa gitmeleri hiç beklemedikleri bir laneti uyandırmıştır.

 

 

 

 

  

sinema vizyondaki filmler vizyona giren filmler bir baba hindu lanet uyanış bayan peregrine'nin tuhaf çocukları elveda berlin tüm sırların sahibi kız deepwater horizon: büyük felaket pele: bir efsanenin doğuşu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500