Bu Ülkede ‘Adalet’ Sadece Bir Bayan İsmi !

Alkollü araç kullanırken polis arabasına çarpıp bir polisin şehit olmasına sebebiyet veren Rüzgar Çetin tahliye olabilir.

Bu Ülkede ‘Adalet’ Sadece Bir Bayan İsmi !
Bu Ülkede ‘Adalet’ Sadece Bir Bayan İsmi ! Meltem Yuksel
Bu içerik 1309 kez okundu.

Beşiktaş’ta lüks aracıyla karşı şeritten gelen polis otomobiline çarpan ve bir polisin ölümüne sebebiyet verdiği için 8 aydır tutuklu bulunan  Rüzgar Çetin, hakkındaki şikayetin geri alınmasıyla 4 Ekim’de görülecek olan davasında serbest kalabilir.

Şehit polis memuru Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’un avukatı Yılmaz Aboşoğlu ve Gökay Gültekin dilekçeyi UYAP üzerinden İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Verilen dilekçede şehit eşi Özlem Alagöz babası Ahmet Çetin ve annesi Ayşe Alagöz, kardeşleri M. Akif ve Z. Mustafa Alagöz’ün isimleri de yer aldı.  

Alagöz ailesi mahkemeye sunduğu dilekçede; Sanık Rüzgar Çetin hakkında olan şikayetlerinden vazgeçtiklerini ve bu isteklerinin doğrultusunda gereğinin yapılmasını arz ve talep ettikleri açıklandı. Hatırlayacağınız üzere kazada yaralanan diğer polis memuru Emre Tetik'de açmış olduğu 250 bin TL’lik tazminat davasından vazgeçmişti.

Şehit polis memurunun gözü yaşlı eşi geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklamada davalarından asla vazgeçmeyeceklerini, adaletin yerini bulacağını açıklamış ve ünlü yönetmenin görüşme taleplerini ret ettiğini ifade etmişti.

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu ailenin şikayetinden vazgeçmesi doğrultusunda Rüzgar Çetin’in cezasında büyük oranda değişiklikler olabileceğini ve hakimin cezayı alt sınırdan verebileceğini, tutukluluk süresinin de cezadan düşülmesiyle 1 yıl daha hapis yatıp daha sonra özgür kalabileceğini ifade etti.

Sosyal medyada oldukça yankı uyandıran bu haber hakkında birçok kullanıcı Alagöz ailesinin para aldığını ve bu yüzden şikayetinden vazgeçtiklerini iddia ederek tepkilerini dile getirdiler.

rüzgar çetin sinan çetin özlem alagöz dava tahliye istanbul kaza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500