Bu Vitaminler Cildinizi Canlandıracak!

Sizler için yaşlanma karşıtı olan vitaminleri araştırdık. Gelin birlikte gözatalım.

Bu Vitaminler Cildinizi Canlandıracak!
Bu Vitaminler Cildinizi Canlandıracak! Meltem Yuksel
Bu içerik 1798 kez okundu.

 

Kim ister ki yaşlanmayı. Kırışmış bir cilt, göz altı morlukları ve torbaları birde beyazlayan o güzelim saçlarınız. Fakat bilmeniz gereken bunların hepsiyle mücadele etmenizin çok kolay olacağı. Bunun için yapmanız gereken hayatınızda 4 tane vitamine yer açmak.

 

A Vitamini

İçerisinde Retinol barındıran kremleri doğrudan cildinize uygularsanız ince çizgilerin azaldığını göreceksiniz. Üstelik güneşin olumsuz etkilerinden de korunmuş olacaksınız. Ciğer, yağlı balık ve yumurta da bolca bulunan A vitamini gerektiğinden fazla alırsanız kemik dokunuza zarar verebiliriz.

C Vitamini

Gündelik yaşamımızda hepimizin maruz kaldığı güneş ışınları, hava kirliliği ve sigara cildimizin yaşlanmasına neden oluyor. C vitamini ise bütün bunları önleyici bir antioksidandır. Yapılan araştırmalara göre kanserden korunmada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca cildinizin daha genç görünmesini sağlamak için kolajen üretiminide arttırıyor. Vücudunuza C vitmanini en iyi taze sebze ve meyvelerden alabilirsiniz.

E Vitamini

Yağda çözünebilen bir vitamnin olan E vitamini kremlerde kullanıldığı zaman çatlakları ve kuru cildi onarıyor. Aynı zamanda da bağışıklık sisteminizinde güçlenmesini sağlıyor. Doğru miktarda alındığı zaman serbest radikallerin verdiği zararlarıda büyük ölçüde azaltıyor. Fındık, ceviz, yeşil yapraklı sebzeler, tohumlar, kanola yağı, soya yağı gibi bitkisel yağlar E vitamini bakımından oldukça zenginler.

Niasin

B grubu vitaminlerin arasında bulunan Niasin cildinizin nem kazanmasını sağlıyor. Ölü derinizin vücudunuzdan atılımında etkili olmasının yanı sıra kolesterolünüzün artmasını engelleyerek, kalp krizi riskinizide azaltıyor. Et, tavuk eti, balık, yumurta gibi pek çok yiyecekte bulunduğunu bilmenizde yarar var.

 

Yaşlanma karşıtı vitaminler A Vitamini yararları ve zararları C Vitamini yararları ve zararları E Vitamini yararları ve zararları Niasin nedir Niasin yararları ve zararları B Vitamini yararları ve zararları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500