Bülent Ersoy’a Hapis İstemi

Türk Sanat Müziği’nin Divası Bülent Ersoy’a Açılan Dava Bugün Başladı.

Bülent Ersoy’a Hapis İstemi
Bülent Ersoy’a Hapis İstemi Meltem Yuksel
Bu içerik 1982 kez okundu.

 

Ünlü sanatçı Bülent Esroy hakkında, Türk Hava Yolları’nın Antalya – İstanbul uçuşu sırasında emniyet kemerini bağlamamakta direndiği için uçuşu geciktirdiği iddasıyla dava açılmıştı.

3 Ocak 2015 tarihinde Tütk Hava Yolları’nın saat 21:55’te Antalya - İstanbul uçusunu yapacak olan uçakta kalkış sırasında emniyet kemerini bağlamak istememesi üzerine ünlü sanatçı Bülent Ersoy hakkında uçuşu 40 dakika geciktirdiği iddiasıyla yolculardan Hasan Gencer, Akın Özkan ve Cafer Dikici şikayetçi olmuştu. Bülent Ersoy’a, huzur ve sükunu bozma suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bülent Ersoy’un yargılanma süreci Antalya 18. Asliye Ceza Mahkemesinde başlandı.

BÜLENT ERSOY DAVA’YA GELMEDİ

Hakkında açılan davanın ilk duruşmasına gelmeyen Bülent Ersoy, mazaret olarak sağlık sorunlarını gösterdi. Ersoy’un avukatı Mustafa Işık ile davacılardan Akın Özkan’ın avukatı Osman Aydın mahkmede hazır bulundu. Diva’nın avukatı Mustafa Işık, müvekkili Bülent Ersoy’un savunmasının İstanbul’da bulunan bir mahkemede alınmasını talep etti. Mustafa Işık, hiç bir şekilde suçlamaları kabul etmediklerini belirtti. Dünyanın bir çok yerinde uçakların rötar yaparak gecikmeli uçuşlar yaptığını söylerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

Müvekkilim Bülent Ersoy karın bölgesinden geçirmiş olduğu ameliyat sebebiyle daha önce de emniyet kemerini bağlamadan uçuş kabin görevlilerinin bilgisi ve izni olarak uçuş yapmıştır. Bunun yanı sıra uçaklardaki emniyet kemerini bağlama zorunluluğunu da sorgulamamız gerekir. Emniyet kemeri bağlı diye uçak düştüğü zaman hayatta kalan oldu mu hiç? Olmadı. İlahi takdir ne ise o gerçekleşmiştir.

AMELİYAT YERİNE DENK GELİYOR

Olayın gerçekleştiği tarihte Bülent Ersoy’un kabin görevlisine ameliyatını ve mazaretini anlattığını fakat görevli kişilerin anlamak sitemediğini iddia eden Mustafa Işık, Tek kemer’in müvekkilim Bülent Ersoy’un ameliyatlı yerine geldiği için bağlanmamıştır. İkinci bir kemer ilave edilince bu seferde dizlerine kadar inmiş ve hiç bir anlamıda kalmamıştır. Bu durum kabin görevlilerini anlatılamamıştır. Uçakta olan sinirli bazı yolcuların dahil olması ile büyümüştür. Bu durum kabin amiri Gamzenur K. Ve diğer kabin görevlilieri Gökçe E. Elif K.’nın ifadelerinde alenen belirtilmiştir. şeklinde konuştu.

BÜLENT ERSOY POLİS ÇAĞIRMIŞ

Avukat Mustafa Işık: Müvekkilim Bülent Ersoy yaşanılan gecikeme yüzünden bütün yolculardan özürdilemiştir. Uçuş görevlilerinin anlayışsızlığı ve olayın büyümesi sebebiyle müvekkilim olaya polisin el koymasını istemiştir ve bu isteği görevliler tarafından kaptan pilot’a iletilmiştir. Uçağa gelen polis memurunun tutanağı neticesinde ne yazık ki müvekkilim sanık durumunda kalmıştır. Müvekkilimin beraatını talep ediyorum. dedi.

DAVA ERTELENDİ

Şikayetçi olan yolculardan Akın Özkan’ın avukatı Osman Aydın ise; müvekkilinin yaşanılan olay sebebiyle hasta olan babasını ziyarete gittiğini belirterek müvekkilinin şahsi haklarının saklı tutulması kaydıyla sanığın ceza almasını istediklerini söyledi. Dava Bülnet Ersoy’un talimat ile ifaedesinin alınması için ileri bir tarihe ertelendi.

 

Bülent Ersoy Bülent Ersoy’a Hapis İstemi Bülent Ersoy Uçak Kemeri Davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500