Büyük Spoiler

Dünya çapında büyük izlenme oranlarına sahip olan Game of Thrones isimli dizinin 7. Sezonu hakkında spoiler verildi.

 Büyük Spoiler
 Büyük Spoiler Meltem Yuksel
Bu içerik 1537 kez okundu.

Game of Thrones oyuncularının da sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarda izleyci kitlesini heyecanlandırmaya devam ediyor. Dizinin 6. sezonu hakkında Reddit kullanıcısı Free Folk daha öncede bazı bilgileri paylaşmıştı. Bu sefer awayforthelads kullanıcısı tarafından 7.sezonun bütün hikayesi gün yüzüne çıktı.

Ben beklemek istiyorum diyorsanız haberimizin geri kalanını okumanızı önermiyoruz. Okumazsam meraktan çatlarım diyorsanız sizin için o detaylar geliyor.

Bölüm 1:

Duvarın güney cephesine doğru Ak Gezenler yola çıkmış durumda. Üç gözlü kuzgun Bran ise Duvar’ı aşarak Westeros’un içinde ilerlemeyi başarır ve Gece Nöbetçileri'nin Jon Snow’dan sonra olan yeni Lord Kumandanı Dolorous’la tanışır.

Boltonlarla savaşan Jon ve Sansa onlara yardım eden Kuzeylilerle tartışmaya girer. Lyanna Mormont ve Sansa destekçilere yerlerinin geri vermesini isterken Snow Umber ve Kastrak ailelerini kontrol altında tutmak istediği için kabul etmez.

Westeros’un haritasını elinde tutan Daenerys Tyrion’a dönerek Başlayalım mı? der.

Bölüm 2:

Ejderhaların annesi Jon’a gönderdiği notta bütün Kuzeyli lordlarla tanışmak istediğini yazar. Diper taraftan Sansa Hayaleti yanına alarak Winterfell’i terk eder.

Bölüm 3:

Tyrion’la sahilde buluşan Jon ve Davos Dragonstone daha sonra Sonrasında ikili Daenerys ile tanışmaya giderler.

Snow  Daenerys'e Ak Gezenler'in büyük tehdit oluşturduğundan bahseder ama Daenerys buna inanmaz.

Bran Winterfell'e ulaşır ve Meera evine doğru yola çıkar.

Bölüm 4:

Arya artık Winterfell’e ulaşmıştır.

Bölüm 5:

Oldtown’da Gilly ve bebeğiyle olan Sam Winterfell’e gitmek üzere yola çıkar. Tedavi gören Jorah Daenerys’in yanına gelir.

Winterfell’den Jon’a kuzgunla bir not gelir. Notta Bran ve Arya’nın orada olduğu yazmaktadır. Bronn ve Jamie Tyrion ve Davos’la karşılaşır. Tyrion abisine Cersei’yi Daenerys’e getirmesini söyler fakat Jamie buna ikna olmaz ve teklifi kabul etmez.

Bölüm 6:

Broterhood ve Gendry ile tanışan Jon, Thoros, Tormund, Beric, Jorah ve Gendry'nin de bulunduğu küçük bir gruba liderlik yaparak Night King'in ordusuna saldırır.

Olay yerine ejderhasıyla gelen Daenerys’i kötü bir sürpriz beklemektedir. Viserion isimli ejderhasını öldüren Night King, zombi olan kendi ejderhasının üzerine binerek meydan okur.

Ölüme çok yaklaşan Jon’a Benjen yardım eder ve onu kurtarır. Snow Ak Gezenler hakkında uyarısını dikkate almayan Daenerys’a teklifte bulunur. Ak Gezenlerle savaşma konusunda kendisine yardım ederse sadece Kuzeyin Kralı olacağına dair söz verir.

Bölüm 7:

Sansa ve Arya’nın arasını bozmak için plan yapan Littlefinger amacına ulaşamaz. Çünkü Bran Arya’nın gerçekleri görmesini sağlar. Birinci bölümün başlarında yine Jaime’den hamile olduğunu anlayan Cersei uyandığı zaman kendisini kanlar içinde bulur.

Geçtiğimiz sezon Jon’un gerçek ailesinin kim olduğunu öğrenmeye çok yaklaşan Bran Sam’le birlikte bunun araştırmasını yapmaya başlarlar. Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark sonucuna ulaşan ikili Jon’un gerçek isminin Aegon olduğunu öğrenirler. Kuzeye doğru yolan çıkan Daenerys ve Jon yolda sevişirler. Bölüm sonunda Ak Gezenler Duvar’ı yıkar ve zombi ejderhaları Viserion harekete geçer.

 

 

Game of Thrones Game of Thrones 7 sezon HBO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500