Çağla Şıkel Hakkında Suç Duyurusu

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi, "Çağla ile Yeni Bir Güne" isimli programda, "Engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı" iddiasıyla program sunucusu Çağla Şıkel hakkında Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdi.

Çağla Şıkel Hakkında Suç Duyurusu
Çağla Şıkel Hakkında Suç Duyurusu Meltem Yuksel
Bu içerik 871 kez okundu.

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi, FOX TV'de yayınlanan "Çağla ile Yeni Bir Güne" isimli programda, "engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı" iddiasıyla program sunucusu Şıkel hakkında Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdi.

Sunucunun programda sarf ettiği "körler, sağırlar birbirini ağırlar" sözleri nedeni ile suç duyurunda bulunulduğu öğrenildi.

Topçi şikayet dilekçesinde; "Kendisi Türkiye'ye mal olmuş birisi. Şimdi biz toplumda engellilerin psikolojisini düzeltmeye çalışırken Çağla hanımın çıkıp da programında engellilere yönelik 'körler, sağırlar birbirini ağırlar' sözlerini kullanması gerçekten bizi çok rahatsız etti. Engellilerin engelini ön plana çıkarmak, bunları kullanmak gerçekten çok yanlış ve rahatsız edici. Biz de kendi yasal hakkımızı kullanarak avukat hanımın yardımıyla dilekçemizi yazıp savcılığa verdik. Kendisinden de tüm Türkiye'nin önünde engellilerden özür dilemesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Anneye Jet Cevap

Çağla Şıkel Çağla ile Yeni Bir Güne Ağrı Doğubayazıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500