Çağla Şıkel'e Hapis İstemi

Çağla Şıkel, 2013 yılına ait vergilerinde sahte fatura kullandığı gerekçesiyle, vergi usul kanununa muhalefet suçundan mahkemelik oldu. 8 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşmasına mazeret göstererek katılamayan eski manken, dolandırıldığını iddia edip muhasebecisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağla Şıkel'e Hapis İstemi
Çağla Şıkel'e Hapis İstemi Meltem Yuksel
Bu içerik 1517 kez okundu.

Eski manken Çağla Şıkel, 2013 yılına ait vergilerinde sahte fatura kullandığı gerekçesiyle, vergi usul kanununa muhalefet suçundan mahkemelik oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca manken hakkında hazırlanan iddianamede gerçek alış, satışa dayanmayan sahte fatura kullanıldığı belirtilerek, “Bahse konu bu faturaları ilgili dönemlerde gider hesaplarına kaydederek gelir vergisine esas serbest meslek kazancının hesaplanmasında dikkate aldığı, ayrıca söz konusu faturalarda yer alan KDV’leri haksız yere indirim konusu yaptığı ve bu suretle müsnet suçu işlediği anlaşılmıştır” denildi.

Çağla Şıkel, muhasebecisinin kendisini dolandırdığını iddia ederek muhasebecisi hakkında suç duyurusunda bulundu. O muhasebecinin önceki aylarda oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un da dolandırıldığını iddia ettiği aynı muhasebeci olması dikkat çekti.

İddianamede, Çağla Şıkel’in bu suçu zincirleme bir şekilde işlediği belirtilerek, 8 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sahte Şarkı İsyan Ettirdi

Çağla Şıkel Vergi Muhasebe Dava Mahkeme Canlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500