‘Cahide’yi Yıktılar!

İstanbul Maçka’da bulunan ünlü eğlence mekanı Cahide, mahkeme kararı ile yıkıldı.

‘Cahide’yi Yıktılar!
‘Cahide’yi Yıktılar! Dilay Aydın
Bu içerik 16092 kez okundu.

 

Birçok sanatçının hem uğrak yeri olan hem de sahne aldığı eğlence mekanı Cahide, mahkeme kararı gerekçe gösterilerek iki saatlik bir çalışma sonucu yıkıldı.

1994 yılında ‘Şehzade’ adıyla, Maçka Açık Hava Tiyatrosu’nun arka tarafında açıldıktan sonra 2004 yılında ‘Cahide’ adıyla hizmet vermeye devam eden mekanın, bugün iş makineleri tarafından yıkım işlemi gerçekleştirildi. Zabıtanın eşlik ettiği Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekip, mekanın tahliyesini gerçekleştirerek, ‘Cahide’yi iki saat içinde yerle bir etti.

İşletme sahibi Ekber Alkan ise bu yıkıma tepkiliydi. Gerçekleştirilen yıkımın haksız olduğunu dile getiren Alkan, üst mahkemeye güvendiğini açıkladı. Yıkımın durdurulması için belediyenin üst makamlarına başvurduklarını, bu kararın usulsüz olduğunu belirttiklerini sözlerine ekleyen işletme sahibi, belediye yetkililerinin uyarılarını ciddiye almadığını ve yıkımın alelacele gerçekleştirildiğini vurguladı.

Bekarlığa veda partilerinin, doğum günlerinin ve birçok etkinliğin yapılmasında akla gelen ilk eğlence mekanı olan Cahide’nin yıkımı, müdavimi olan müşterilerini üzdü. Arkadaş grupları ve ailelerin oturarak sohbet edebileceği, yemek yiyebileceği bir restoran olan Cahide, saatlerin gece 12’yi vurmasının ardından gece kulübüne dönüşerek daha genç bir kesime hitap ediyordu.

Maçka Parkı’na çok yakın bir konumda bulunan Cahide, İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alıyordu. İlginç sahne şovları ve oldukça geniş seçeneklere sahip menüsü ile birçok kişinin de favori mekanları arasında bulunuyordu.

Cahide Cahide Maçka Maçka Parkı Beşiktaş Maçka Ekber Alkan Cahide gece kulübü Cahide yıkıldı Cahide menü son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500