Çalışanlarından Murat Boz'a Sigorta Davası

Şarkıcı Murat Boz, 2 dansçısını 2007'den beri sigortasız çalıştırınca başı belaya girdi. Mahkeme iki dansçının lehine karar verdi. Ünlü popçu ise karara itiraz etti.

Çalışanlarından Murat Boz'a Sigorta Davası
Çalışanlarından Murat Boz'a Sigorta Davası Ecem Şenol
Bu içerik 1261 kez okundu.

Şarkıcı Murat Boz'un koreografı Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan, avukat Gökhan Alpertunga aracılığıyla 2007 yılından beri sigortasız çalıştıkları için mahkemeye başvurdu. Boz'un 2007'den beri dansçılarına sigorta yapmadığı ortaya çıktı.

Avukat Alpertunga'nın mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, Ceren Yılmaz'ın 2009, Mertkan Tapan'ın ise 2007 yılında Boz'un yanında işe başladığı kaydedilirken, müvekkillerinin belli bir ücret karşılığında Boz'un yanında çalışmaya başladıklarını belirten avukat Alpertunga, Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmesi gereken belgelerin, davalı tarafından teslim edilmediğini ve sigorta primlerinin de yatırılmadığını ifade etti.  Avukat ayrıca, müvekkillerinin ücret karşılığı çalışmasına rağmen, işverenin bunu göstermediğini belirtti.

Müvekkillerinin Boz ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dilekçesine ekleyen avukat, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün bu çalışmaları sigortalı hizmetlerinden sayması gerektiğini belirtti. İş Mahkemesi'nde görülen hizmet tespit davasında, vokalist ve dansçının sigortasız çalıştığı süre belirlendi. Ceren Yılmaz'ın 910 gün, Mertkan Tapan'ın ise 1231 gün sigortasız çalıştığı tespit edildi.

Boz, karara itiraz ederek yanlış karar verildiğini belirtti ve bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çocukta Yaparım Kariyerde

 

 

Murat Boz Çalışan Avukat Sigorta Mahkeme Dava Bölge Adliye Mahkemesi İşveren Dansçı Vokal Ceren Yılmaz Mertkan Tapan Gökhan Alpertunga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500