“Çalışarak Ölmek İstiyorum”

Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği'nin üyeleri, 92 yaşındaki usta oyuncu Eşref Kolçak'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Arkadaşlarını görünce duygulanan sanatçı, "Ben, çalışarak ölmek istiyorum" dedi.

“Çalışarak Ölmek İstiyorum”
“Çalışarak Ölmek İstiyorum” Meltem Yuksel
Bu içerik 1019 kez okundu.

Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği'nin Gani Rüzgar, Muharrem Erdemir, Hasan Yıldız, Engin Aksu ve Necdet Kökeş başta olmak üzere 25 üyesi, bir süredir Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Eşref Kolçak'ı ziyaret etti. Kolçak'a moral ziyareti için İstanbul'dan gelen Yeşilçam oyuncuları, usta oyuncunun her zaman yanında olduklarını belirtti.

Arkadaşlarını görünce duygulanan Kolçak, gelenlere teşekkür etti. Kendisini ziyarete gelen oyuncuların gösterdiği inceliği birçok sanatçı arkadaşının göstermediğini dile getiren Kolçak, "Gerçi gösterseler ne olur? Ben bundan bir şey kazanmam ya da kaybetmem" dedi.

Çalışarak ölmek istediğini vurgulayan Kolçak, "Allah gani gani rahmet eylesin Fikret Hakan bir röportajında 'bizi çalıştırmamakla öldürüyorsunuz' dedi. Bunu dedikten 15 gün sonra öldü. Ben yine söylüyorum. Ben çalışarak ölmek istiyorum. Dünyanın her yerinde tanınan bir insanım. Avustralya'dan Kanada'ya kadar dünyanın her yerinde benim imzalı resmim var" ifadelerini kullandı.

Eşref Kolçak'ı ziyaret için 25 kişilik grup halinde hastaneye geldiklerini belirten Erdemir, İstanbul Yakacık'taki huzurevinde kalan bazı arkadaşlarımızı da alarak ziyarete geldik. Kolçak Yeşilçam'ın ustası, duayeni. Bu yüzden 'gelip bir ziyaret edelim' dedik. Çok da güzel oldu. 25 kişiyi burada görünce kendisi de çok mutlu oldu" ifadelerini kullandı.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sevenlerinden Dua İstedi

Yeşilçam Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği Eşref Kolçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500