Can Dündar'a Silahlı Saldırı

Can Dündar'a adliye önünde silahlı saldırı düzenlendi.

Can Dündar'a Silahlı Saldırı
Can Dündar'a Silahlı Saldırı Meltem Yuksel
Bu içerik 2743 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İstanbul Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a silahlı saldırı girişimi düzenlendi

Mahkeme heyetinin ara verdiği sırada, adliye önüne çıkıp basın mensuplarına açıklama yapan Dündar’a iki el ateş edildi. NTV muhabiri Yağız Şenkal’ın bacağından yara aldığı öğrenildi. Çanakkale CHP milletvekili Muharrem Erkek, saldırganın boynundan büküp elini tuttuğu belirtildi. Dündar’ın eşi Dilek Dündar ise şahsın yakasından tutup çekiştirdiği söylendi.

Dışarıdaki silah seslerini duyan polisler hemen olay yerine gelip saldırganın etrafını sardı. Polisler saldırgana silahını atıp teslim olmasını söyledi. Ellerini havaya kaldıran saldırganın üzerinde silah olmadığı anlaşıldı. Dizlerinin üzerine çöktürüp yere yatırılan saldırgan polis ekiplerince gözaltına alındı.

Silahlı saldırı sonrası açıklama yapan Dündar, "Gözdağı vermeye çalışıyorlar. Durum oldukça vahim ve korkutucu. Güpegündüz adliyenin önünde silahlı saldırıya uğramak kötü bir şey. Gayet iyiyim. Burası Türkiye. Saldırganın kim olduğunu bilmiyoruz. Fakat kimlerin bizi hedef haline getirdiğini biliyoruz. Herhangi bir tehdit almadım." dedi

Saldırı gerçekleştiren şahısın kimliği henüz açıklanmadı. 3 el ateş eden şahıs Can Dündar’a "Vatan haini" diye bağırdığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre saldırganın 1976 Sivas doğumlu Murat Şahin olduğu öğrenildi. Şahin’in herhangi bir örgüte bağlı olup olmadığı ise bilinmiyor. Gelen ilk bilgi ise saldırganın yaralamadan sabıka kaydı var bir sürede cezaevinde yattığı belirtildi.

Can Dündar Can Dündar Silahlı Saldırı Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500