Canan Karatay'dan Olay Açıklama!

Karatay diyeti ve sağlıklı beslenme üzerine kaleme aldığı kitapları ile tanınan kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, kameralara lahmacun yerken yakalanınca sosyal medyada alay konusu olmuştu. Bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Karatay, lahmacunun çok sağlıklı olduğunu söyledi.

Canan Karatay'dan Olay Açıklama!
Canan Karatay'dan Olay Açıklama! Nilay Işık
Bu içerik 2826 kez okundu.

 

Ekmek yenmemesi yönündeki tavsiyeleri nedeniyle çok büyük tepki alan Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz gün bir restoranda lahmacun yerken kameralara yakalanmıştı. Sosyal medya üzerinde paylaşılan lahmacun yerken çekilen fotoğrafı ile alay konusu olan Canan Karatay, konuya dair açıklamalarda bulundu.

Kaynarca Kaymakamlığı'nın davetlisi olarak ilçeye misafir olan Canan Karatay; lahana yemeklerinin tadına baktı ve lahananın en sağlıklı besinler arasında yer aldığını açıkladı.

Belediyeye ait konferans salonunda sağlıklı beslenme ile ilgili bir konuşma yapan Prof. Dr. Karatay, lahmacun yemesi ile ilgili kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

Ekmek ile lahmacunun aynı şey olmadığını belirten Karatay; lahmacunu senelerdir en sağlıklı fast food yiyecek olarak tanıttığını, fotoğrafının olay olduğunu fakat her zaman bu yiyeceği her zaman yediğini, hatta bütün toplantılarında ve katıldığı yayınlarda önünde bulundurduğunu ve lahmacunun Türklerin en sağlıklı fast food yiyeceği olduğunu açıkladı.

Lahmacunun çok vitaminli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay; iyi bir lahmacunun ince ve mayasız bir hamurdan yapıldığını, üzerinde bulunan etin mutlaka yenmesi gerektiğini, kıymanın yağının çok önemli olduğunu, içinde bulunan sebzenin, soğanın ve maydanozun üzerine limon sıkılarak yenilmesi ve yanında da ayran içilmesi gerektiğini belirtti.

Lahmacunda her türlü protein ve karbonhidratın bulunduğunu, bu sebepten çok vitaminli bir yiyecek olduğunu, lahmacunun yenilebilir olduğunu her zaman söylediğini ve hatta bir kitabında lahmacun tarifi verdiğini ifade eden Karatay, ekmek ile lahmacunu bir tutanların akıllarını peynir ekmek ile yediklerini iddia etti.

 

Canan Karatay Canan Karatay lahmacun Canan Karatay lahmacun yedi Canan Karatay lahmacun açıklaması Prof. Dr. Canan Karatay Karatay diyeti son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500