Cem Yılmaz'dan Anlamlı Hareket

Cem Yılmaz, daha önce konservatuvara girebilmesi için destek vereceğini duyurduğu, Beykoz'da yaşayan ve dünyada çok az rastlanan Mozart kulağına sahip olan otizmli Yunus'u ziyaret etti.

Cem Yılmaz'dan Anlamlı Hareket
Cem Yılmaz'dan Anlamlı Hareket Tuğçe Tekin
Bu içerik 1173 kez okundu.

Cem Yılmaz, daha önce konservatuvara girebilmesi için destek vereceğini duyurduğu, Beykoz'da yaşayan ve dünyada çok az rastlanan Mozart kulağına sahip olan otizmli Yunus'u ziyaret etti. 

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Yunus Yazar’a ziyarette bulundu. İki kez üniversite sınavına giren Yunus, Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirmiş fakat iki kez üniversite sınavına girip 100 puan barajını geçemediği için yetenek sınavlarına girmeye hak kazanamamıştı. Cem Yılmaz, Twitter’da “Bu kardeşimize destek olmak istiyorum. Konservatuvar okuması için yetkililer de destek olursa burs vermek isterim” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Yılmaz’ın bu çağrısıyla YÖK Başkanı Yekta Saraç devreye girmiş ve Yunus’un durumunu inceledikten sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na  iletmişti.

Yılmaz, bunu da Twitter hesabından duyurup, “Otizmli Yunus evladımızın İstanbul Üniversitesi Konservatuvarında yapılan değerlendirme sonucunda üstün yeteneğe sahip olduğunun tespit edildiğini öğrendim. Kendisini tebrik eder, eğitim hayatında başarılar dilerim” açıklamasında bulunmuştu.

Cem Yılmaz’ın ziyarette bulunduğu Yunus, tek katlı gecekonduda yaşam mücadelesi veriyor, bir hayırseverin hediye ettiği piyanonun başında günde 7 saatini geçiriyor. Yılmaz, Mozart’la aynı müzik kulağına sahip olduğu tespit edilen Yunus ile buluşmasını sosyal medya hesabından paylaştı.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gizemli Aşkı Ebru Polat'ı Güllere Boğdu

Cem Yılmaz Mozart Otizmli Yunus Konservatuar Magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500