Cinayetten Bir Yıl Sonra Yeni Gelişme

Mezdeke Grubunun dansçılarından Aynur Kanbur geçtiğimiz yıl evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti.

Cinayetten Bir Yıl Sonra Yeni Gelişme
Cinayetten Bir Yıl Sonra Yeni Gelişme Meltem Yuksel
Bu içerik 1919 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Şişli’de evinin önünde silahlı saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden Mezdeke Grubunun dansçıların Aynur Kanbur cinayetinde yeni gelişmeler yaşandı.

Cinayet Büro ekipleri tarafından başlatılan soruşturma bünyesinde kail zanlısının Mecidiyeköy metrobüs durağından geldiği ve olaydan sonra ters yön olan Beşiktaş otobüs duraklarına doğru giderek gözden kaybolduğu açıklanmıştı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisler Kanbur’un ve kızı Dilara Güngör’ün arkadaş çevresini yakın takibe almıştı.

Katil zanlısının eşkâline uyan ve başın sağ olsun şeklinde mesaj atan Güngör’ün arkadaşlarından bir kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. Verdiği ifadesinde cinayetle hiçbir ilgisi olmadığını iddia eden şahıs daha sonra delil yetersizliği gerekçesiyle serbest bırakıldı.

İfadenin ardın genişletilen soruşturma kapsamından Mezdeke Aynur’un yakın arkadaşları, Pınar Eliçe, Asena, Leyla Adalı ve Sacit Aslan’ın ifadesine başvuruldu. Aynı zamanda ünlü isimleri pazarladığı iddia edilen Ç.Ç.’nin de ifadesi alındı. Katilin tanıdık olabilme ihtimali üzerinden duran Cinayet Büro ekipleri apartman kapısının zorlanmadan nasıl açıldığını araştırıyor. Katil zanlısını tanıdığı için kapıyı kendisinin açtığı düşünülen Aynur Kanbur’un cep telefonu incelenmek üzere TÜBİTAK’a gönderildi. Gelen sonuca göre soruşturma yeni bir şekil alacak.

Annesinin cinayete kurban gitmesinden sonra tedirgin olduğunu belirten Dilara Güngör’ün ise Avrupa ülkesinden birine yerleşip, çalıştığı ortaya çıktı.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

EDHO'da Şok Ayrılık!

 

Mezdeke Mezdeke Aynur İstanbul Beşiktaş Mecidiyeköy Metrobüs Polis Cinayet Cep Telefonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500