'Cinsel Taciz' İddiasına Yapım Şirketinden Açıklama

‘Yaşamayanlar’ dizisinin setinden rol arkadaşı Efecan Şenolsun tarafından tacize uğradığını söyleyen Elit İşcan, yapım şirketinin bir şey yapmadığını öne sürerek yargı yoluna başvurmuştu. Genç oyuncunun bu hamlesinden sonra yapım şirketinden açıklama geldi.

'Cinsel Taciz' İddiasına Yapım Şirketinden Açıklama
'Cinsel Taciz' İddiasına Yapım Şirketinden Açıklama Meltem Yuksel
Bu içerik 643 kez okundu.

'Yaşamayanlar' isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, rol arkadaşı Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize uğradığını ve yapım ekibinin duruma ilişkin herhangi bir şey yapmadığını iddia etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şenolsun da "Kamuoyu yaratmak için gerçek dışı şeyler anlatmaya başladı. Asıl bu 5 aydır bana taciz ve mobbing yapıldı. Kamuoyundan hukuksal süreç tamamlanana kadar duyarlı olmalarını ve bana karşı başlatılan linç kampanyasına iştirak etmemelerini rica ediyorum" diyerek kendini savunmuştu.

Yaşananların ardından yapım şirketi de bugün yaptığı yazılı açıklamasında; “Yapımcılığını üstlenmiş olduğumuz 'Yaşamayanlar' isimli internet dizimizin çekimleri esnasında, oyuncularımızdan Sayın Elit İşcan, rol arkadaşı Sayın Efecan Şenolsun’un, sette kendisine yönelik gayri ahlaki sözler sarf ederek uygunsuz nitelikte davranışlar gösterdiğini yapım ekibi ve bizlerle paylaşmıştır.

Bu çerçevede, olayın yaşandığı günden bu yana, yapımcı şirketler olarak sorumluluk ve yükümlülüklerimizin gerekliklerini yerine getirdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, bundan 45 gün önce Sayın Efecan Şenolsun’a, sözleşmesi kapsamında sette alkollü olarak bulunmak ve uygunsuz davranışlar sergilemekle ilgili bir ihtarname göndererek hukuki prosedürleri gerçekleştirdik ve gerekli yaptırımları işlettik.

Son olarak Sayın İşcan’ın yaşadığını belirttiği mağduriyete karşı yanında olduğumuzu, Türk Ceza Hukuku ilkelerinin gereği olarak, bizatihi başlattığı suç duyurusu ile ilgili olarak, yargı otoriteleri tarafından yürütülecek yasal süreci yakinen takip ediyor olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerine sunarız" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Sonunda Kurtuluyoruz”

Yaşamayanlar Efecan Şenolsun Elit İşcan Taciz Kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500