“Çocuğunuza Susmayı Değil Sesini Çıkarmayı Öğretin”

Önce Adana’da 3 yaşındaki bir çocuğun daha sonra Antalya’da 4,5 yaşındaki çocuğun öz babası tarafından cinsel istismara uğramasına sosyal medyada ünlü ünsüz birçok isimden tepki gelemeye devam ediyor. Son olarak anne ve babalara seslenen Bergüzar Korel, “Çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin” dedi.

“Çocuğunuza Susmayı Değil Sesini Çıkarmayı Öğretin”
“Çocuğunuza Susmayı Değil Sesini Çıkarmayı Öğretin” Meltem Yuksel
Bu içerik 609 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Cinsel istismar haberleri toplumun her kesiminde büyük tepki toplamaya devam ediyor. Ünlü ünsüz isimler de bu duruma sessiz kalmayarak paylaşımlarda bulunuyor. Başarılı oyuncu Bergüzar Korel, Instagram hesabından tepki çeken bu meseleye dair çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

“Çocuk susar sen susma” paylaşımlarının ardından sosyal medya hesabında videolu açıklamada bulunan Korel;

“Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum, duygularımı ve düşüncelerimi burada paylaşmıyorum, hesabımı benim kontrolümde sosyal medya ekibim yönetiyor. Ancak yaşadığımız bu iğrenç bu korkunç olayla ilgili bir anne bir insan olarak artık daha fazla sessiz kalamıyorum. Böyle bir olayı tartışmak, konuşmak, üzerine yorum yapmak dahi çok korkunç.

LÜTFEN çocuklarınıza kimsenin onlara dokunamayacağını, böyle bir durum yaşandığında ses çıkarmaları ve derhal size söylemeleri gerektiğini, bunun bir ayıp değil, onların utanacağı bir durum değil; karşı tarafın suçu, rezilliği, iğrençliği olduğunu ve karşılığında cezalandırılmaları gerektiğini öğretin. Korkmamaları ve yaşadıklarını dile getirdiklerinde her zaman onların yanlarında olacaklarını, korunacaklarını anlatın!!! Çocuk susar demeyin, çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin, çocuk susmaz, susmamalı!” dedi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Uslanmaz Asena Şimdi de Seray’a Taktı

Çocuk Çocuk İstismarı Bergüzar Korel Instagram Adana Antalya Sosyal Medya Tecavüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500