Cumhuriyet'in Divası Hasretle Anıldı

İki sene önce bugün hayatını kaybeden Müzeyyen Senar, sosyal medya üzerinde büyük bir özlem ve saygıyla anıldı.

Cumhuriyet'in Divası Hasretle Anıldı
Cumhuriyet'in Divası Hasretle Anıldı Nilay Işık
Bu içerik 1613 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

8 Şubat 2015 tarihinde hayata gözlerini yuman ünlü sanatçı Müzeyyen Senar, vefatının ikinci yıldönümünde sosyal medya üzerinde büyük bir saygı ve hasretle anıldı.

Zatürre şikayetiyle gittiği ve tedavi görmekte olduğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 97 yaşında hayatını kaybeden Senar, Twitter üzerinde oldukça kısa sürede en çok konuşulanlar listesine girmeyi başardı. #MüzeyyenSenar etiketi ile özlemlerini dile getiren sosyal medya kullanıcıları, ünlü sanatçının 'Benzemez Kimse Sana', 'Fikrimin İnce Gülü' ve 'Dalgalandım da Duruldum' gibi şarkılarını paylaşarak hasret giderdiler.

Vefatından iki gün sonra 10 Şubat 2015 tarihinde Bebek Camii'nde kılınan öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedilen 'Cumhuriyetin Divası' lakaplı ünlü sanatçının vefatının üzerinden iki sene geçmesine rağmen unutulmadığı bir defa daha gözler önüne serilmiş oldu.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Acun Siyahi Hocana Ne Diyor Şeyma?
 
Müzeyyen Senar Müzeyyen Senar Şarkıları Müzeyyen Senar Neden Öldü Müzeyyen Senar Ne Zaman Öldü Müzeyyen Senar Vefat Müzeyyen Senar Ölüm Yıldönümü Müzeyyen Senar Hayatı Müzeyyen Senar Haydar Haydar Dalgalandım Da Duruldum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500