Davutoğlu Emaneti İade Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan be Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün yaptıkları 1 saat 40 dakika görüşme sonucunda AK Parti’de olağanüstü kongre kararı alındı.

Davutoğlu Emaneti İade Etti
Davutoğlu Emaneti İade Etti Meltem Yuksel
Bu içerik 3411 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Saat 11.00’da toplanması beklenen AKP MYK toplantısı 1 saat 15 dakikalık bir gecikme ile Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında toplandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları ve Dilekçe ve Meclis Çevre komisyonları başkanları ile çok sayıda milletvekillerini Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırladı. 

AKP MYK toplantısı sonucunda Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı basın açıklamasında; AKP MYK toplantısı sonucunda Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı basın açıklamasında; “Başbakan olarak aziz milletimizin hizmetinde olmak gurur verici olmuştur. Bildiğiniz gibi 28 ağustos 2014 tarihinde partimizin kongresinde Cumhurbaşkanımızdan kutsal emaneti devir aldım. Bu dönemde yaşadıklarımız tarihin ve milletin şahitliğinde gerçekleşti. Benim olduğum bu dönemde kendime tayin ettiğim en önemli husus AK Partimizin birlik ve beraberliği olmuştur. İnanmadığım hiçbir şeyi savunmadım. Genel başkan değişimini doğru buluyorum. Kongrede aday olmayacağım. Verdiğim söze sadığım. Cumhurbaşkanımız hakkında ağzımdan tek bir kötü kelime duyamayacaksınız. Hakkınızı helal edin" dedi

AK Parti Olağanüstü Kongresi 22 Mayıs Pazar günü yapılacak ve Davutoğlu’nun aday olmayacağı bildirildi.

Yapılan kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aklında farklı isimler olduğu konuşuluyor.  Erdoğan’ın aklında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, aynı zamanda damadı olan Enerji Bakanı Berat Albayrak, Hükümet sözcüsü Numan Kurtuluş ve Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Abdülhamit Gül olduğu düşünülüyor.

 

Ahmet Davutoğlu Başbakan Ahmet Davutoğlu Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Davutoğlu görevinden ayrıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500