Demet Akalın ve Okan Kurt'a 'Haciz' Şoku

Şarkıcı Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt ve ailesine ait Martaş Lojistik borçlarından dolayı hacizlik oldu. Şirkete ait borçlar ise mal varlıklarının satışıyla kapatılması planlanıyor.

Demet Akalın ve Okan Kurt'a 'Haciz' Şoku
Demet Akalın ve Okan Kurt'a 'Haciz' Şoku Meltem Yuksel
Bu içerik 692 kez okundu.

Demet Akalın’ın kayınpederi Abdi Kurt ile oğulları Okan ve Ozan Kurt’a ait olan Matraş Lojistik borçlarından dolayı icralık oldu.

Kurt ailesinin sahip olduğu Martaş Lojistik’e bağlı tırlara haciz konuldu. Yaşadığı mali zorluğu aşamayan şirkete yük veren çok sayıda büyük firma ise Martaş ile yollarını ayırdı. Bankalara yaklaşık 100 milyon lira borcu bulunduğu öğrenilen şirketin yetkililerine ise ulaşılamadığı ver yaşanılan mali darboğazın arkasında ise, zorlu piyasa koşulları, yoğun rekabet ve yönetimsel hataların olduğu belirtiliyor.

Temeli 1980’li yılların ortasında Mersin’de atılan Martaş Lojistik, Türkiye’nin önemli taşımacılık firmaları arasında yer alıyordu. Şarkıcı Demet Akalın’ın kayınpederi Abdi Kurt ile oğulları Okan ve Ozan Kurt’a ait. Şirkete ait araçlara haciz getirilmesinin ardından Kurt’un avukatı yaptığı açıklamada şirketin zor zamanlardan geçtiğini belirtti.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Değerli kamuoyu, Bugün basına çıkan haberlerle ilgili müvekkilim Okan Kurt ve Martaş şirketi adına yapılan haberlere cevap vererek sayın kamuoyunu aydınlatma gereğimiz doğmuştur. Ülkemizdeki döviz hareketliliğinin, sektördeki üst rekabet ve müvekkil şirkete yapılan saldırılar sonucunda, dar boğaza düşerek finansal problemler yaşamasına sebep olmuştur.

Bu süreç 3 aydır başlamış durumdadır ve bu sürede Türkiye’nin devi olan bir otomotiv şirketine bütün borç kapatılmıştır. Sıralı bir şekilde şirketin bütün mal varlığı ile borçların tamamı kapatılacaktır. Bu süreç zaman yayılarak sıralı bir şekilde yapılacaktır. Müvekkil şirket yöneticileri bütün alacaklılarla görüşmelerini devam ettirerek, karşılıklı anlayış çerçevesinde süreci devam ettirmektedirler. Bugün basına yansıyan haber 3 aydır yaşanan bir süreç olmak ile beraber bu süreçte müvekkilin ticari ilişkisi olan firmalar ve çalışılan bütün bankalara anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz.”

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

‘Reset’e RTÜK Soruşturması

Okan Kurt Demet Akalın Martaş Martaş Lojistik Haciz Banka Tır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500