Demet Şener'e Mahkemeden Şok Haber

Demet Şener'in evlilik birliği içerisinde eşi İbrahim Kutluay ile yasak aşk yaşadığı iddiasıyla Edvina Sponza'ya açtığı 500 bin TL'lik dava reddedildi.

Demet Şener'e Mahkemeden Şok Haber
Demet Şener'e Mahkemeden Şok Haber Meltem Yuksel
Bu içerik 822 kez okundu.

Demet Şener'in evlilik birliği içerisinde kocası İbrahim Kutluay ile yasak aşk yaşadığı gerekçesiyle Edvina Sponza'ya açtığı 500 bin TL'lik tazminat davasını İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi reddetti.

Şener, evliliğini yıktığı iddiasıyla Sponza'ya 500 bin TL talepli manevi tazminat davası açmıştı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davanın bugün görülen duruşmasına eski mankenin avukatı Nezihe Hıdıroğlu ve karşı tarafın avukatı katıldı.  Hıdıroğlu açtıkları davanın, evlilik dışı ilişkiye dayanmadığını, Edvina Sponza'nın doğrudan Demet Şener'i hedef aldığını belirtti.

Sponza'nın el yazısı notları ve iç çamaşırlarını, şoförü ile müvekkiline gönderdiğini iddia eden Hıdıroğlu, "Telefonla da 'Bunu kocan bana aldı' diyerek, doğrudan kişilik haklarına saldırıda bulunmuş, Şener ağır travma geçirmiştir.  Bu dava öteki kadın davası değildir. Karşı tarafın sunduğu Yargıtay içtihatları bu dava ile ilgili değildir. Davamızın kabulüne karar verilsin" ifadelerini kullandı. 

Sponza'nın avukatı ise davanın evlilik dışı ilişkiye dayandırılarak açıldığını, bununla ilgili Yargıtay Genel Kurulu'nun içtihatları bulunduğunu belirterek, davanın reddini istedi. Mahkeme gerekçesini sonradan açıklamak üzere davanın reddine karar verdi.

Aldatan eşin sevgilisinin, aldatılan eşe manevi tazminat ödemesi, içtihat kararı verilerek kaldırıldı. Anayasa Mahkemesi'nden sonra Yargıtay Büyük Genel Kurulu (İçtihatı Birleştirme Kurulu)  da geçtiğimiz Temmuz ayında "Sevgiliden (üçüncü kişi) manevi tazminat istenemez" yönünde karar vermişti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Enes Batur’a Soruşturma

Demet Şener İbrahim Kutluay Mahkeme Edvina Sponza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500