Deniz Akkaya’ya ‘Tehdit’ Cezası

Eski sevgilisi Murat Varol'u ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Deniz Akkaya, cezasının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından bugün yeniden hakim karşısına çıktı. Tarafların uzlaşmaması sebebiyle mahkeme heyeti eski mankene bin 500 TL adli para cezası verdi.

Deniz Akkaya’ya ‘Tehdit’ Cezası
Deniz Akkaya’ya ‘Tehdit’ Cezası Meltem Yuksel
Bu içerik 687 kez okundu.

Eski sevgilisi Murat Varol'u ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Deniz Akkaya, cezasının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden hakim karşısına çıktı.

İstanbul 34 Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Akkaya ile avukatı katıldı. Murat Varol’u ise avukatı temsil etti. Akkaya, kimlik tespitinde medyada çalıştığını ve aylık gelirinin ortalama 15 bin lira olduğunu belirtti.

Mahkeme hakimi tarafların uzlaşamadıklarına ilişkin rapor geldiğini belirterek mankenden yeniden savunma yapmasını istedi. Buna karşılık Akkaya, “Bu mesajı attığımı kabul ediyorum. Önceki savunmamı tekrar ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Akkaya’nın avukatı, “Öldürürüm seni” şeklindeki mesajın gerçekliğinin olmadığını, bu ifadeyi herkesin kullanabileceğini, bu nedenle de ciddiye alınmaması gerektiğini ve Murat Varol’un saldırılarından korktuğu için bu mesajı attığını ifade etti.

Varol’un avukatı ise, uzlaşamadıklarını belirterek mahkemenin karar vermesini istediklerini söyledi. Mahkeme, daha önce verdiği ve İstinaf’ın bozduğu kararı yeniden verdi. Deniz Akkaya’nın 2 ay 15 gün hapis cezasının karşılığı olan bin 500 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nebahat Çehre’nin Acı Günü

Murat Varol Deniz Akkaya Tehdit Mahkeme Ceza Para Cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500