Didem Soydan’a Takipsizlik Kararı

Didem Soydan hakkında Cumartesi Anneleri’ne sosyal medya hesabından destek verdiği iddiasıyla 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Didem Soydan’a Takipsizlik Kararı
Didem Soydan’a Takipsizlik Kararı Meltem Yuksel
Bu içerik 884 kez okundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Cumartesi Anneleri'ne destek veren Didem Soydan hakkında, terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Savcılık, başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihinde ‘Cumartesi Anneleri’ eylemlerinin simgesi haline gelen Hasan Ocak ile annesinin fotoğrafını paylaşıp; ‘Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotoğraf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim’ ifadelerini kullanmıştı.

‘Terör Örgütü propagandası’ yapmak suçundan yürütülen soruşturmada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Kullanılan ifadelerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği’ gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Demet Akbağ’ın En Acı Günü

 

 

 

Didem Soydan Cumartesi Anneleri Mahkeme Instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500