‘Dipsiz Kuyum’ Çalıntı mı?

Aleyna Tilki'nin Emrah Karaduman'ın albümünde yer alacak yeni şarkısı ‘Dipsiz Kuyum’ dün piyasa çıktı. Youtube'da bir günde 5 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşan şarkının çalıntı iddialarından sonra MESAM'a başvuruda bulunuldu.

‘Dipsiz Kuyum’ Çalıntı mı?
‘Dipsiz Kuyum’ Çalıntı mı? Meltem Yuksel
Bu içerik 727 kez okundu.

Aleyna Tilki'nin Emrah Karaduman'ın albümünde yer alacak yeni şarkısı ‘Dipsiz Kuyum’ dün piyasa çıktı. Şarkı 1 günde Youtube'da 5 milyondan fazla görüntülenme alarak yeni bir rekora imza attı

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, magazin gündemine bomba gibi düşen bir iddiada bulundu. Akay, bestesi Emrah Karaduman'a ait olan ve Aleyna Tilki'nin yorumuyla dün dijital platformlarda yayınlanarak milyonların dinlediği, ‘Dipsiz Kuyum' isimli yeni şarkının, Acıların Kadını olarak bilinen Bergen'in yorumladığı ve 29 sene önce piyasaya çıkan ‘Yıllar Affetmez' isimli şarkı ile aynı olduğunu belirtti.

Sözleri Ahmet Selçuk İlkan'a, bestesi ise Cengiz Tekin'e ait olan, ‘Yıllar Affetmez' şarkısı ile aynı olan şarkı için MESAM Teknik Bilim Kurulu’na başvurulduğunu söyleyen Akay, eserdeki pay oranın belirlenmesi için tarafların aralarında anlaşması veya yargı yoluna başvurmaları gerektiğine karar verileceğini ifade etti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'O Ses Türkiye'de Ayrılık Rüzgarı

 

 

Aleyna Tilki Emrah Karaduman MESAM Onur Akay Dipsiz Kuyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500