Diva’ya Hapis İstemi

Türk Sanat Müziğinin güçlü seslerinden Bülent Ersoy’ a 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Diva’ya Hapis İstemi
Diva’ya Hapis İstemi Meltem Yuksel
Bu içerik 1451 kez okundu.

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ı hastane ziyareti sırasında Lerzan Mutlu’ya çok sinirlenen Bülent Ersoy, "Ben adamın canlı yayınını basarım" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ersoy hakkında sunucu Lerzan Mutlu’yu tehdit ettiği gerekçesiyle iddianame hazırlandı. İddianamede şüpheli sıfatıyla dinlenen Diva, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek o sözleri tehdit amaçlı değil ve canlı yayına çıkarak gerçekleri açıklamak anlamında söylediğini ifade etti.

İddianamede, tehdidin kelime anlamına ve yasadaki yerine yer verilerek “Somut olayda bir televizyon kanalında program yapan Lerzan Mutlu’ya hitaben şüphelinin canlı yayınını basacağını söyleyerek üzerine atılı sair kötülük yapacağından bahisle tehdit etmek eylemini işlediği anlaşılmıştır” denildi. Savcılık, Ersoy’un 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep ettiği iddianameyi başsavcılığın onayına gönderdi. İddianamenin kabul edilmesiyle birlikte Ersoy, Asliye Ceza Mahkemesi’nde “sanık” olarak hakim karşısına çıkacak.

bülent ersoy lerzan mutlu oya aydoğan diva canlı dava hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500