Dolandırıcılık Davasında Karar

Sibel Can'a ikinci el otomobilin sıfır olarak satılması davasında karar çıktı. Mahkeme, otomobili satan şirketin sahibi Şahin Mehmet Çelik hakkında 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezası verdi.

Dolandırıcılık Davasında Karar
Dolandırıcılık Davasında Karar Meltem Yuksel
Bu içerik 843 kez okundu.

Sibel Can'a ikinci el otomobilin sıfır olarak satılması davasında karar çıktı. Mahkeme, otomobili satan şirketin sahibi Şahin Mehmet Çelik hakkında Nitelikli dolandırıcılık suçundan 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezası verdi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanık Şahin Mehmet Çelik ile şikayetçi Sibel Can katılmazken; tarafları avukatları temsil etti. Şarkıcının avukatı Bülent Ernas, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık Şahin Mehmet Çelik'in avukatı Çağatay Uygun ise dolandırıcılık suçunun oluşmadığını belirterek müvekkilinin beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Şahin Mehmet Çelik hakkında nitelikli dolandırıcılık suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek 4 yıl hapis ve 80 bin TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Heyet, sanık hakkında olumlu kanaat oluşmadığından indirim uygulamadı, hapis cezasını paraya çevirmedi ve ertelemedi. Duruşma sonunda, Sibel Can’ın avukatı adaletin geç de olsa tecelli ettiğini söyledi.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Baby Shower Hazırlığı

 

 

 

Sibel Can Mahkeme Dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500