Edebiyatı Kötü Ama Mağdur Edebiyatını İyi Biliyor

TV8'de seyirci ile buluşan 'Aramızda Kalmasın' isimli magazin programında yaşanan 'Kürk Mantolu Madonna' gafının ardından sunuculardan Funda Özkalyoncuoğlu kendini savunmak zorunda kaldı.

Edebiyatı Kötü Ama Mağdur Edebiyatını İyi Biliyor
Edebiyatı Kötü Ama Mağdur Edebiyatını İyi Biliyor Nilay Işık
Bu içerik 1876 kez okundu.

Sunduğu magazin programının canlı yayınında 'Kürk Mantolu Madonna' ile şarkıcı Madonna'yı karıştırarak büyük bir gafa imza atan Funda Özkalyoncuoğlu kendini savunmak zorunda kaldı.

Sabahattin Ali'nin önemi bir eseri olan 'Kürk Mantolu Madonna' kitabının uyarlaması olan filmde rol alacağı öğrenilen Beren Saat'ten bahsedilirken cehalet dolu bir gaf yapan Özkalyoncuoğlu, gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı.

Yaptığı yanlışlığın çok büyütüldüğünü belirten ünlü sunucu, bahsi geçen kitabı 40 yıl önce okuduğunu açıkladı.

Cahilliğinin bu kadar olay olması karşısında çok şaşırdığını ve kırıldığını ifade eden Özkalyoncuoğlu, kendisini kimsenin savunmadığını ve 39 yaşında vefat eden annesine dahi küfredilmesinin nedenini anlayamadığını söyledi.

Edebiyatçı ya da tarihçi olmadığını vurgulayan ünlü sunucu, bir magazin programında yaptığı yanlış bir yorum nedeniyle hırsızlık ya da cinayet gibi bir suç işlemişçesine muamele gördüğünü ifade etti.

Cahilliğinin tek bir işe yaradığını ve bu ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıkardığını belirten Funda Özkalyoncuoğlu, edebiyatseverlerin daha naif ve affedici karakterlerde olması gerektiğini hatırlattı.

funda özkalyoncuoğlu funda özkalyoncuoğlu madonna madonna funda özkalyoncuoğlu kürk mantolu madonna kürk mantolu madonna beren saat kürk mantolu madonna beren saat aramızda kalmasın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500