Elçin Sangu'ya Rekor Tazminat

Menajeri Başay Okay’la davalık olan Elçin Sangu, mahkemede büyük bir şok yaşadı.

Elçin Sangu'ya Rekor Tazminat
Elçin Sangu'ya Rekor Tazminat Meltem Yuksel
Bu içerik 1788 kez okundu.

Kiralık Aşk’ isimli diziyle bir anda şöhrete kavuşan Elçin Sangu, davalık olduğu menajeri Başay Okay oyuncudan 100 bin dolar tazminat istedi.

Haksız fesih kapsamında açılan davada dinlenen 10 tanık genç oyuncunun suçlu olduğunu ve yetişmesinde Okay’ın büyük bir payı olduğunu belirtti. Hem oyuncu hem de menajer olan Okay, Sangu’ya abla şefaatiyle yaklaştığını, başrol oyuncusu yaptığını fakat kendisine karşı vefasız şekilde davranarak sözleşmeyi haksız yere fesh ettiğini belirtti.

100 bin dolarlık tazminat davasında iddialara göre, Başay Okay’ın kol kanat gerdiğini ve 2012 senesinde ikili arasında sadakate dayalı bir sanatçı sözleşmesi yapıldığını ve Sangu’nun bütün iş sözleşmelerinde menajerinin kefil olduğu, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Aşk Kaç Beden Giyer, Kiralık Aşk, Karadayı, Kurt Seyit ve Şura dizileri ile bir içecek reklamında Okay sayesinde rol aldığı belirtildi.

Ekranların aranılan ve beğenilen isimleri arasında yerini alan Sangu, Okay’ın onayını almadan sözleşmeyi haksız olarak feshedip başka bir ajansa geçince 100 bin dolarlık (364 bin TL) davayla karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz hafta İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davaya her iki tarafta katıldı. Güzel oyuncunun eski menajeriyle göz göze gelmekten çekindiği söylendi. Cast Direktörü Gülden Avşaroğlu verdiği ifadesinde, sözleşmenin karşılıklı anlaşmaya bağlı olduğunu, bütün oyuncuların tepeden tırnağa yetiştirildiği fakat isimleri duyulduktan sonra menajer değişikliğine gittiklerini, sözleşme şartlarına bağlı kalmak zorunda olduklarını ve Başay Hanımın, Sangu üzerinde büyük emek gösterdiğini söyledi.

Diğer tanık Kadriye Neslihan Uzer ise, davacının davalı üzerinde emeği olduğunu ifade etti. Gözde Çetiner Uslu ise, Elçin’in hiçbir oyunculuk tecrübesi olmadığını ve onu oyuncu yapanın Okay olduğunu, Elçin’in sözleşme şartlarının çok ağır olduğunu belirterek kölelik sözleşmesine katlanmasının mümkün olmadığını belirttiğini fakat sözleşmenin ağır şartlar taşıdığını düşünmediğini kaydetti.

Tanık Cemile Yaprak Bayraktar da aralarındaki sözleşmenin kölelik sözleşmesi olduğuna inanmadığını anlattıktan sonra mahkeme heyeti davalı tanıkların dinlenmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hayırlı Kandiller Paylaşımına Küfürlü Cevap

 

 

 

 

 

 

Aşk Barış Arduç Dava Elçin Sangu İstanbul Kiralık Aşk Mahkeme Oyuncu Sosyal Medya Başay Okay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500