Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Sahipleri İle Buluştu

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Yılın En İyileri Ödülleri 2015 Sahipleri İle Buluştu.

Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Sahipleri İle Buluştu
Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Sahipleri İle Buluştu Meltem Yuksel
Bu içerik 10692 kez okundu.

 

Steıgenberger The Maslak Hotel'de gerçekleşen ödül töreninde Yılın En İyileri Ödülleri 2015 Sahipleri İle Buluştu.

Steıgenberger The Maslak Hotel'de gerçekleşen ödül töreninde Vakıf Başkanı Atilla Kalpakarslan, konuşma yaptı. Kalpakarslan konuşmasında; İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı sebebiyle ödül töreni’ni iptal etmeyi düşündük fakat biz bir vakıfız ve bu gece engelliler için, engelli olan bir dosrumuz adına düzenliyoruz, eğlencelerimizi de bir kenara bırakıyoruz, dedi.

Atilla Kalpakarslan konuşmasına şu şekilde devam etti; Türkiye’de her on kişiden biri engelli söyeleceklerim aslında tek bir cümlede gizli her sağlam insan bir engelli adayıdır. Engelli olan kişilere acıyarak ,üzülerek bakmayalım. Engelli arkadaşlarımızı tanımaya çalışalım, engelliler ile yaşamayı öğrenelim, dedi.

Ödül gecesinde, Yaşarken Değerlerimize Sahip Çıkalım projesinde engelli sanatçımız Yalçın Menteş için geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü usta Kayahan’ın şapkası ve mikrofonu açık artırma ile satıldı. Kayahan şapkası ve mikrofonu’nu 14 Şubat 2015 yılında eşi İpek Acar ve Nilüfer ile vermiş olduğu konserde kullanmıştı. Açık arttırmada elde edilen 83 bin lira oyuncu Yalçın Menteşe’e verildi.

Oldukça duygulu anlar yaşayan Yalçın Menteş, Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan'a, yapımcısı Polat Yağcı'ya ve Kayahan'ın eşi İpek Açar'a kendisi adına bu bağış programını düzenledikleri için teşekkür etti. Yalçın Menteş; herkesin engelli olabileceğini belirtti. Tıpkı benim gibi beş dakika sonra ne olacağınız belli değil. Eski dostlarımın, arkadaşlarımın hiç birini yanımda görmem mümkün değil her geçen günde azalıyorlar. Bundan şikyetçi değilim fakat gönlüm isterdi ki bugün hepsi yanımda olsun. İnsanın başına böyle bir şey geldiği zaman demek ki insanlar bu şekilde davranıyor. Bu yüzden herkesin engellilere yardımcı olmasını bekliyorum dedi.

Ödül töreninde Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’e verildi. Aynı zamanda; Halil Ergün, Abdurrahman Keskiner, Murat Soydan, Selda Alkor, Bülent Bilgiç, Vahe Kılıçarslan, Cem Özer, Muazzez Ersoy, Hande Yener, Murat Dalkılıç, Türkan Şoray ve Zara gibi sanatçılarıda ödül verildi.

 

 

 

 

 

Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Sahipleri İle Buluştu Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri Yılın En İyileri Ödülleri 2015 Kayahan İpek Acar Yalçın Menteş Nilüfer Atilla Kaplakarslan Polat Yağcı Halil Ergü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500