Erdal Tosun'un İlk Duruşması

Ünlü sanatçı Erdal Tosun'un hayatını kaybetmesine neden Nihat Şaki, ilk duruşması için hakim karşısına çıktı.

Erdal Tosun'un İlk Duruşması
Erdal Tosun'un İlk Duruşması Nilay Işık
Bu içerik 888 kez okundu.

Diyaliz makinesine girmek için evinden çıkan ünlü sanatçı Erdal Tosun'a arabayla çarparak oyuncunun hayatını kaybetmesine neden Nihat Şaki, ilk duruşması için hakim karşısına çıktı.

Davanın İstanbul 75. Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen ilk duruşmasında savunmasını yapan Şaki; havanın karanlık olduğunu, şiddetli yağmur yağdığını, hızını tam olarak hatırlamadığını fakat 4. viteste gittiğini açıkladı. Şiddetli yağmura rağmen neden 4. viteste gittiğini soran hakime gerekçe olarak yolun boş olmasını gösteren sanık, yolda hafif rampalı bir eğim olduğunu ve su birikintisini görmediğini söyledi.

Anlık bir olay sonucunda su birikintisine girince aracının savrulduğunu ve hakimiyeti kaybettiği için refüje çarparak kaza yaptığını ifade eden Şaki, başını çarptığı için şuurunu kaybettiğini ve Erdal Tosun'un vefatına yol açtığını hastanede öğrendiğini belirtti. Sanığın ardından Tosun'un ailesinin avukatı söz alarak bu ülkenin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan birinin hayatını kaybettiğini ve sanığın, ölene kadar bu vicdan azabını boynunda taşıyacağını söyledi.

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, delillerin tam olarak toplanmamış olması durumunu ve sanığın kaçma şüphesini göz önüne alarak Şaki'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Ne Kavgası Gayet Mutlular!
 
erdal tosun erdal tosun vefat erdal tosun öldü erdal tosun cenaze erdal tosun mahkeme erdal tosun duruşma erdal tosun kaza nihat şaki erdal tosun nihat şaki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500