Eski Eşine Servet Ödeyecek

Metin Şentürk’le evliliklerini 4 yıl önce sonlandıran Fulya Kalkavan, açtığı mal paylaşımı davasını kazandı. Mahkeme, şarkıcının eski eşine 4 milyon 337 bin TL ödemesine karar verdi.

Eski Eşine Servet Ödeyecek
Eski Eşine Servet Ödeyecek Meltem Yuksel
Bu içerik 1006 kez okundu.

Metin Şentürk’le evliliklerini 4 yıl önce sonlandıran Fulya Kalkavan, açtığı mal paylaşımı davasını kazandı. Mahkeme, şarkıcının eski eşine 4 milyon 337 bin TL ödemesine karar verdi.

Şentürk, armatör Kalkavan Ailesi’nin kızları Fulya Kalkavan ile 2006 yılında gizlice evlenerek herkesi şaşırtmış hatta o dönem Kalkavan ailesi düğüne katılmamıştı. Evliliklerinde sorunlar gün yüzüne çıktıktan sonra Kalkavan troid kanserine yakalanıp baba evine geri dönmüştü.

Hemen ardından da avukatı Dilek Şahbaz aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Çekişmeli olarak görülen boşanma davası 2014 yılında karara bağlandı. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, şarkıcının 100 bin TL maddi, 50 bin TL manevi tazminat ile eşine ayda 5 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi.

Fulya Kalkavan, boşanma davasının ardından evlilik birliği içinde kazanılan malların paylaşımı için ikinci bir dava açtı. Sarıyer Reşitpaşa’da bulunan ve Şentürk ile evli oldukları dönemde yaşadığı 500 metrekare alan üzerine kurulu 4 katlı lüks malikanenin yarısını talep etti.

İstanbul Aile Mahkemesi’nde 3 yıldır süren mal paylaşımı davası bugün sonuçlandı. Mahkeme, Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 milyon 337 bin TL’yi 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Kararın ardında Instagram hesabında açıklamada bulunan Metin Şentürk;

“Bugün manşetlerden okuduğunuz haberleri görünce; ben de sizler gibi gözlerime inanamadım. Beni seven hiç kimse üzülmesin. Bu karar doğru ve adil değildir. Bir üst mahkemede adaletin terazisi yerini bulacaktır. Adalete ve ilahi adalete inancım sonsuz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeşim Erbil’den Flaş Açıklama

Metin Şentürk Fulya Kalkavan Boşanma Nafaka Tazminat Mahkeme Şarkıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500