Eski Sevgiliye Dökülen Gözyaşı

EXPO 2016 Antalya'da sahne alan Emel Sayın, dün vefat eden Tarık Akan için birlikte rol aldığı filmlerden şarkılar seslendirdi.

Eski Sevgiliye Dökülen Gözyaşı
Eski Sevgiliye Dökülen Gözyaşı Meltem Yuksel
Bu içerik 3219 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Expo 2016 Antalya'da düzenlenen yerli konserler kapsamında sahne alan Türk Sanat Müziği'nin sevilen sesi Emel Sayın sahneye çıktı. Usta sanatçı, konserine Yıldırım Gürses'in bestelediği 'Eller Eller' isimli şarkıyla başladı. Konser alanını dolduran binlerce hayranını selamlayan değerli sanatçı "Bize gösterdiğiniz bu ilgi çok mutlu etti” dedi. 'Huysuz ve Tatlı Kadın', 'Rüyalar Gerçek Olsa' gibi unutulmaz şarkılarını da sevenleriyle söyleyen Emel Sayın, 'Hatırlar mısın' isimli şarkısını söylerken duygusal anlar yaşadı.

Seyircilerden gelen yoğun istek karşısında 'Mavi Boncuk' şarkısında duygulanan Sayın, yaşamını yitiren efsane oyuncu Tarık Akan'ı sahnede andı. Akan'la üç filmde başrolü paylaşan sanatçı, "Tarık Akan'ı sevenler alkışlarıyla sevgilerini gönderirler mi? Biliyorum ne kadar çok severdiniz " dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan Sayın, "Çok kıymetli bir dostumu kaybettim. İtiraf edeyim bugün huzurlarınıza gelmek, sahneye çıkmak biraz zor oldu. Çok ama çok üzgünüm. Sevgili arkadaşımı, dostumu, kıymetli bir insanı kaybettim. Hepimiz için öyle. Hepimizin başı sağ olsun. Bu şartlarda zordu ama sizler varsınız. Sizler böyle buraya gelirsiniz biz de engel dinleyebilir miyiz? Buna gönlümüz razı olmazdı. Size teşekkür borçluyum. Size minnettarım. Zaten ömrüm boyunca böyleydi" ifadelerini kullandı.

Tarık Akan'la 'Feryat', ' Yalancı Yarim' ve 'Mavi Boncuk' filmlerinde rol aldığını belirten Emel Sayın, filmlere ismini veren bu üç şarkıyı da seslendirdi. Sayın, "Bu şarkıları Tarık'ın aziz ruhuna hediye edelim. Onu böyle analım bu gece" dedi.

 

emel sayın tarık akan emel sayın tarık akan expo 2016 antalya aşk mavi boncuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500