Eurovision Birincisinden HIV İtirafı

Avusturyalı travesti şarkıcı Conchita Wurst, HIV taşıyıcısı olduğunu açıkladı. Eski erkek arkadaşı kendisine şantaj yaptığı için hastalığını açıklamak zorunda kaldığını belirten Wurst, "Uzun yıllardır HIV pozitifim" dedi. Şarkıcı aynı zamanda 2014 yılında Eurovision birincisi seçildi.

Eurovision Birincisinden HIV İtirafı
Eurovision Birincisinden HIV İtirafı Meltem Yuksel
Bu içerik 993 kez okundu.

Avusturya'ya 2014 yılında Eurovision Müzik Yarışması'nda birincilik kazandıran Conchita Wurst, HIV (Human Immunodeficiency Virus / İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü) taşıyıcısı olduğunu Instagram hesabından duyurdu.

29 yaşındaki şarkıcı, kendisine şantaj yapan eski erkek arkadaşı nedeniyle hastalığını paylaştığını belirtti: "Uzun yıllardır HIV pozitif virüsü taşıyorum. Eski erkek arkadaşım beni hastalığımı kamuoyuyla paylaşmakla tehdit etti. Kimseye beni korkutma ve hayatımı etkileme hakkını asla vermeyeceğim."

Virüsün teşhis edilebilirlik eşiğinin altında olduğunu ve bu yüzden bulaşma ihtimalinin olmadığını ekleyen Wurst; "Umarım bu diğerlerini cesaretlendirir ve HIV ile yaşayan bireyleri damgalayan insanlara karşı bir adım olur" ifadelerini kullandı.

Wurst Eurovision'u kazandığı 2014 yılının en tartışmalı isimlerinden birisi olmuş ve ödülü aldıktan sonra her fırsatta "Kadın erkek fark etmez. Herkes istediği gibi yaşama hakkına sahip olmalı" demişti.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Masada Olan Masada Ölür”

Avusturya Conchita Wurst HIV Eurovision
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500