FBI Ajanına Karşı Zarrab’ı Veriyorlar

Geçtiğimiz ay Miami’ye ailesi ile birlikte tatile giden iş adamı Reza Zarrab, uçaktan iner inmez gözaltına alınmış ve 75 yıl hapis istemi ile yargılanmıştı.

FBI Ajanına Karşı Zarrab’ı Veriyorlar
FBI Ajanına Karşı Zarrab’ı Veriyorlar Reyhan Yücel
Bu içerik 2043 kez okundu.

 

Yaklaşık bir aydır netlik kazanmayan duruma rağmen kocasından gelecek iyi haberi bekleyen Ebru Gündeş, eşi Reza Zarrab'ın Amerika’da hüküm giydikten sonra İran'a teslim edileceği iddiası ile büyük şok yaşadı.

Eşinin ani bir kararla Amerika’yı dolandırmak, kara para aklamak ve sahtecilik suçlarından tutuklanmasının ardından büyük bir şok geçiren ve kendisini konserlere veren usta sanatçı, eli kolu bağlı bir halde iyi bir haber bekliyordu. Söylediği her şarkıda, içinde bulunduğu ruh halini sevenlerine yansıtan Ebru Gündeş, bugün ortaya atılan şok bir iddia ile sarsıldı. İddiaya göre Miami'de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab, hüküm giydikten sonra İran'da bulunan ABD'li mahkûmlarla takas edilecek.

TAKAS EDİLECEKLER

İddiayı ortaya atan gazete yazarı Tolga Tanış, iş adamı Zarrab’ın hüküm giydikten sonra İran'a karşı çok değerli bir takas unsuru olarak kullanılacağını dile getirdi. Washington'ın ilk hedefinin bundan 9 yıl önce İran sınırlarında kaybolan ve yıllardır CIA adına çalıştığı bilinen eski FBI ajanı Robert Levinson'u İran'dan çıkarmak istediğini hatırlatan Tanış, Zarrabı bu önemli takas için kullanabileceklerini dile getirdi. Tanış yazısında Zarrab’a hüküm giydirmek istediklerine ve bu amaç doğrultusunda yoğun bir çalışma ile bilgi topladıklarına yer verdi. 

son dakika magazin Ebru Gündeş Reza Zarrab Amerika FBI CIA İran Zarrab tutuklandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500